2.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

4. A. Džemla , 10. A. Džemla , 15. J. Šrom , 43. M. Drápal - 72. M. Vavrečka (p.)
13

Litultovice porazily o tři branky poslední Kylešovice.

Litultovice vedly o čtyři branky

Litultovice po třech prohrách přivítaly doma poslední celek z Kylešovic. Domácí vtrhli do zápasu jako uragán a hned po pěti minutách, kdy rohový kop Drápala doputoval na hlavu Džemly, jenž poprvé pokořil z pěti metrů Richtera – 1:0. Za pět minut našel Šrom v šestnáctce Vaculíka, který zatáhl míč do středu, kde posunul balon na Džemlu, který nechytatelně posla balon do sítě – 2:0. Po čtvrthodině hry odcentroval do vápna míč Doležel, kde se míč po různých odrazech dostal ke Šromovi, který ho dorazil do brány – 3:0. Pak se hra uklidnila. Hosté se dostali poprvé kle slovu až ve 35. minutě, když po nahrávce Wzientka zaváhal Škulavík. Domácí se dokázali počtvrté prosadit až těsně před přestávkou, kdy Džemla nahrál ze šestnáctky míč před vápno na Drápala, který přehodil hostujícího brankáře – 4:0.

Kylešovice snížily

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Šance se střídaly na obou stranách. Domácí ze svých šancí už skóre nedokázali navýšit. Za zmínku stojí tyč Drápala, který chtěl překvapit brankáře na přední tyči. Další tyčku nastřelil z hranice šestnáctky Tesařík. Těsně minul cílené zařízení dorostenec Bartoš. Za hosty se nedokázali brankově prosadit Wzientek, Kadeřábak, Černohorský a v závěru zápasu Kirchner. Hostům se podařilo nakonec snížit dvacet minut před koncem, když byl v pokutovém území sražen Škulavík a penaltu s přehledem dostal do brány Vavrečka – 4:1. V závěru si už Litultovice dokráčely ke třem bodům.

Litultovice v příštím kole jedou do Březové. Kylešovice budou hostit Vřesinu.

TJ Sokol Litultovice
Adam Haas (trenér): Po třech nešťastných porážkách jsme se potřebovali zase dostat do herní a zejména výsledkové pohody, což se dnes podařilo. Hra byla pohledná a jediným nešvarem na hřišti bylo opět neproměňování jasných brankových příležitostí. Jsem rád, že se na delší čas do hry dostali i kluci z lavičky a že zahráli výborně. A taky mě potěšil výkon rozhodčích, kteří utkání odřídili s přehledem, aniž by na sebe před, v průběhu nebo po utkání nějak výrazně upozorňovali. Nezbývá, než se těšit na poslední utkání v Březové a doufat, že se nám podaří alespoň tak, jako to dnešní.

FK Kylešovice
Mario Beránek (trenér): První poločas vyzněl jasně pro soupeře. My jsme se dostali do šance až ve 35. minutě. Do druhé půle jsme si řekli, že nastoupíme jako za stavu 0:0. Šance pak byly na obou stranách.

V. Toporčák [-] - J. Šrom [-] , T. Steuer [-] , O. Adamčík [-] , J. Tengler [-] , O. Doležel [-] , M. Drápal [-] , D. Lebeda [-] (62. T. Bartoš [-] ) , Š. Šťavík [-] , A. Džemla [-] (62. J. Tesařík [-] ) , K. Vitoul [-] (46. S. Konečný [-] )

T. Richter [-] - P. Wzientek [-] (83. P. Pusch [-] ) , J. Vocetka [-] , M. Vavrečka [-] , D. Škulavík [-] (78. V. Černohorský [-] ) , E. Adamczyk [-] , T. Lestly [-] (62. D. Dostál [-] ) , V. Kukla [-] , F. Kadeřábek [-] , T. Dihel [-] (82. A. Kirchner [-] ) , P. Adamczyk [-] (23. J. Kavan [-] )

ŽK: 32. D. Lebeda - 19. P. Adamczyk , 82. P. Wzientek , 82. T. Dihel , 88. A. Kirchner .
Hráči zápasu: A. Džemla - J. Vocetka .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: KOTÁSEK Petr - KANIA Jaroslav, PRETSCH Adam.