13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Píšť dala sedmičku Závadě

14

Píšť doma vyhrála o sedm branek.

Píšť vedla o dvě branky

Vedoucí a suverénní Píšť přivítala v derby zápase mužstvo ze Závady. Píšť doma potvrdila roli favorita a porazila o sedm branek Závadu. Už v šesté minutě poslal Hudeczek dlouhý balon na Obrusníka, jehož centr umístil nohou do sítě s přehledem Pawlenka – 1:0. Ve 22. minutě našel nahrávkou pod sebou Šec Patrika Morice, jehož střílený centr sklepl do sítě Pawlenka – 2:0. pak se domácí přizpůsobili hře hostů. Ti vystčili růžky pokusy Robina Vitáska a Petráše. V saém závěru vychytal skvěle chytající Krajíček Haburu a o chvilku později i nejlepšího střelce okresního přeboru Šece.

Píšť vedení navýšila

Ve druhé půli domácí zvýšili aktivitu a na hřišti dominovali. Přidali dalších pět branek a další dvě jim rozhodčí pro ofsajd neuznal. Třetí branka padla tři minuty po přestávce, když Šec z hranice šestnáctky prostřelil Krajíčka na přední tyči – 3:0. V 55. minutě po kombinaci Hudeczka s Malcharkem zakončil úspěšně jejich snažení kapitán Patrik Moric – 4:0. O dvě minuty později zatáhl míč po lajně Pawlenka, a jeho prudký centr doklepl do odkryté brány Malcharek  - 5:0. Šestou branku přidal po chybě hostujícího stopera a samostatné akci kanonýr Šec – 6:0. Na druhe straně pak zahrozili Robin Vitásek a Koudelný. Účet zápasu pak podtrhl sedm minut před koncem po milimetrové přihrávce Obrusníka gólovou střelou Hudeczek – 7:0. V závěru ještě mohl navýšit skóre ještě Grabica, ale míč si zbytečně předkopl a Krajíček byl u něj včas.

Píšť jede příští kolo do Jakartovic. Závada bude hostit Melč.

TJ Slavia Píšť
Patrik Moric (kapitán): Začali jsme dobře, ale v prvním poločase jsme se pak přizpůsobili hře domácích. Ve druhém poločase jsme na ně vlítli a ukázali svou kvalitu.

TJ Sokol Závada
Roman Kubík (vedoucí): Tady mebylo co řešit už před zápase, Jsou první bez ztráty bodů a logicky se vědělo, že se prohraje. Píšť byla jasně lepší, ale chlapi měli zbytečný respekt ze soupeře. My jsme nepodali ale špatný výkon.

P. Liška [-] - M. Šec [-] (73. K. Moric [-] ) , P. Moric [-] , L. Malcharek [-] (62. L. Svoboda [-] ) , L. Foitzik [-] (57. M. Kupec [-] ) , K. Hudeczek [-] , M. Pawlenka [-] (62. D. Holuscha [-] ) , M. Habura [-] (57. F. Grabica [-] ) , T. Kudlík [-] , O. Vlha [-] , T. Obrusník [-]

P. Krajíček [-] - F. Hrubý [-] , M. Slončík [-] (77. J. Suchánek [-] ) , P. Petraš [-] , L. Staňo [-] , D. Gryz [-] , L. Drahorád [-] (85. J. Nguyen [-] ) , O. Koudelný [-] , M. Sněhota [-] , R. Vitásek [-] , M. Krupa [-]

ŽK: 74. P. Petraš .
Hráči zápasu: M. Pawlenka , T. Obrusník - P. Krajíček .
Počet diváků: 143. Rozhodčí: POLÁK Jiří - KANIA Jaroslav, BUKOVSKÝ Josef.