13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Jakartovice vysoko porazily Kylešovice

14

Jakartovice doma porazily Kylešovice o šest branek.

Jakartovice vedly o tři branky

Jakarzovice bez klasického brankáře přivítaly na svém trávníku oslabené mužstvo z Kylešovic. Kanonádu začaly Jakartovice po sedmnácti minutách hry, když  po nahrávce Sváčka Adam Pekárek zatáhl míč po lajně a přihrávkou pod sebe oslovil Palkoviče, který neměl problém míč dostat podél brankáře do brány – 1:0. Další branku vsítil Palkovič o sedm minut později, když byla po ruce hostujícího hráče nařízena pentle, kterou zkušeně umístil do brány – 2:0. Pak dvakrát zaváhal v samostatných nájezdech Adam Pekárek. Ve 33. minutě si naběhl na přímý kop Pluschkeho Poštulka a s přehledem na zadní tyči hlavou skóroval – 3:0. O čtyři minuty později snížili hosté, když si Emil Adamczyk udělal jednoho obránce a sám před brankářem ho obhodil – 3:1. Pak ještě mohl Emil Adamczyk snížit, ale tentrokrát míč nenašel tu správnou cestu. Jakartovice přidaly čtvrtou branku po individuální akci Paloviče a střele Pluschkeho – 4:1. Tři minuty před pauzou ještě střela Mičky zatřásla hostujícím břevnem.

Jakartovice vedení navýšily

Pět minut po přestávce zatáhl míč k vápnu po narážečce s Palkovičem Gračanin a střelou k tyči pokořil Richtera – 5:1. Pak střílel vedle agilní Palkovič. Hlavička Gračanina taky mířila vedle. Palkovič střelou málem přerazil břevno hostující branky. Török seřídil špatně svá mířidla. Na druhé straně zazdili šance Škulavík, Vavrečka, Emil Adamczyk a po nahrávce Vavrečky Dostál minul odkrytou branku. Deset minut před koncem zápasu se dostal před gólmana po akci Plakoviče s Gračaninem Pluschke a zkušeně gólmana přehodil – 6:1. Sedmý hřebíček do rakve Kylešovic pak zatloukl svým druhým gólem v 86. minutě Gračanin, když zamířil k tyči poté, co zužitkoval přímý kop Poštulky, který na něj prodloužil Hlaváč – 7:1

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Po celý zápas jsme byli lepším týmem, vypracovali jsme si hodně šancí. Ve druhém poločase jsme se přizpůsobili soupeři . Hosté ale podali sympatický výkon, snažili se hrát, a nejenom odkopávat.

FK Kylešovice
Mario Beránek (trenér): Rozhodl opět začátek zápasu, kdy jsme inkasovali. Soupeř hrál silově, z čehož pramenily naše ztráty. Dneska to bylo ale hlavně o tom se nějak poskládat a vůbec přijet. Chyběli nám tři hráči základní sestavy a další tři byli po nemoci.

J. Hajduk [-] - R. Mička [-] , M. Gračanin [-] , A. Pekárek [-] , J. Hlaváč [-] , M. Poštulka [-] , M. Pluschke [-] , P. Heinzke [-] , K. Török [-] , M. Sváček [-] , K. Palkovič [-]

T. Richter [-] - D. Škulavík [-] , M. Vavrečka [-] , T. Lestly [-] , V. Kukla [-] (28. J. Bajgar [-] ) , F. Kadeřábek [-] (74. J. Smolek [-] ) , T. Felkel [-] , T. Dihel [-] , V. Černohorský [-] (80. D. Dostál [-] ) , P. Adamczyk [-] , E. Adamczyk [-]

Hráči zápasu: P. Heinzke , K. Palkovič , J. Hlaváč .
Počet diváků: 33. Rozhodčí: LUDVÍK Radim - BUKOVSKÝ Josef, NOVÁK Roman (N).