12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

--

12

Stěbořice daly v každém poločase dvě branky a vyhrály o čtyři góly.

Stěbořice vedly o dvě branky

Stěbořice přivítaly na svém hřišti v sobotním odpoledni mužstvo z Vřesiny. Od počátku zápasu byla na míči lepším týmem domácí ekipa. Přesto ve třetí minutě musel brankář Losert zasahovat včasným odkopem před Vojtěchem Kociánem. Pak už začali úřadovat domácí. Zpočátku hrozili hlavně z rohových kopů.Poté zazdili dobré šance Josefus a po něm s chutí hrající Martin Dietrich. Ve 28. minutě to pro domácí konečně přišlo, když odcentroval do vápna Burda, kde si na jeho centr naběhl a hlavou zakončil Martin Dietrich – 1:0. Čtyři minuty před pauzou zakončil svou samostatnou akci zkušeně Haas – 2:0. Domácí tak po poločase vedli o dvě branky.

Stěbořice výhru ještě navýšily

Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil. Stěbořice byly nadále lepším týmem, a zkušeně sbíraly odražené míče, z čehož těžily. V 57. minutě se postavil k přímému kopu Josefus a míč z jeho kopačky prodloužil hlavou do kasy Graca – 3:0. O sedm minut později stanovil definitivní podobu výsledku po centru Martina Fiedlera svým druhým gólem v zápasu Martin Dietrich – 4:0. Dvacet minut před koncem prověřil domácího brankáře Loserta dalekonosnou Rončka. Jeho pokus brankář vyrazil na roh, z něhož pak míč poskakoval kolem domácí brankové čáry, ale do brány se nedostal. Na druhé straně v dobré pozici přestřelil Kokošek. V samém závěru pálil hostující Kučera nad. Stěbořice tak v pohodě dokráčely k výhře.

Stěbořice jedou příští kolo do Litultovic. Vřesina bude hostit Březovou.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Měli jsme převahu po celý zápas. Ze začátku jsme ohrožovali soupeře hlavně z rohů. Ve druhém poločase to vypadalo stejně, my jsme trpělivě sbírali odražené míče a výhru jsme ještě navýšili.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): V prvním poločase jsme hráli takticky poločas, kde jsme si vytvořili mnoho náběhu, ale častokráté nás zastavil offside. I kdyz jsme měli stále několik skvělých náběhu, tak ty skončili stejně a domácí si pohlídali zkušeně výsledek. Soupeř předváděl svou kvalitní hru, ale v celkovém pohledu to bylo klasické utkání ve Stěbořicích.

J. Losert [-] - T. Dietrich [-] , M. Josefus [-] (80. M. Šimon [-] ) , D. Burda [-] (77. M. Paleta [-] ) , V. Graca [-] , M. Dietrich [-] (69. V. Kramný [-] ) , R. Kokošek [-] , O. Haas [-] , M. Fiedler [-] , J. Šindelář [-] , P. Čavera [-] (64. V. Konečný [-] )