12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

17. O. Kurka , 78. V. Trušina (p.)
12

Štítina dala v každé polovině jednu branku a vyhrála.

Štítina šla do vedení

Štítina na svém trávníku přivítala mančaft z Dolních Životic. Obě družiny nabídly divákům vyrovnaný zápas, s tím, že Štítina své šance proměnila, a Dolní Životice mířily slepými náboji. Skóre otevřel po sedmnácti minutách hry, kdy po spolupráci Laučka s Markem Vitáskem, druhý jmenovaný prudkým centrem do vápna našel na zadní tyči Kurku, který jen sklepl balon do kasy a vstřelil svůj premiérový gól mezi dospělými– 1:0. Za hosty se v prvním poločase dostal do dvou šancí Hanák, ale dvakrát špatně seřídil mířidla a poslal míč těsně vedle tyčky. Do kabin tak šla Štítina za jednobrankového vedení.

Štítina vedení pojistila

I ve druhém poločase se obrázek hry na hřišti vůbec nezměnil. Domácí měli velkou příležitost Laučkem, ale po narážečce s Markem Vitáskem nedokázal trefit míč do sítě. Stejně se vedlo i Markovi Vitáskovi o chvíli později. Domácí přidali pojistku v 78. minutě, když se vřítil do vápna střídající Watzlawik, kde byl hostujícími obránci sražen a nařízenou pentli v pohodě proměnil Trušina -2:0. Dolní Životice ale nehodily flintu do žita a v poslední desetiminutovce si vypracovaly tři velké šance. Dvakrát se do nich dostal matador Dušek. Asi největší příležitost měl Kunc, ale zen rozezvučel pouze tyčku domácí svatyně. Štítina tak výhru udržela.

Příští kolo jede Štítina do Těškovic. Životice budou hostit Komárov.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Vyrovnaný zápas rozhodla lepší koncovka domácích. Při prvním gólu nezištně našel Vitásek mladíčka Kurku, jenž si mohl vstřelit svůj první gól v soutěži dospělých. Při nás stálo štěstí u nastřelené tyče soupeřem v druhé půli. A uzavření gólového zápisu Trušinou po proměnění pokutového kopu za sražení Watzlawika stoperem Životic v pokutovém území.

FK Dolní Životice
Vlastimil Procházka (trenér): Dneska se hrála vyrovnaná partie, kdy rozhodla lepší koncovka domácích. My jsme doplatili na neproměňování šancí.

M. Vitásek [-] - M. Zapletal [-] (46. M. Sakmar [-] ) , M. Harasim [-] , V. Tomáško [-] , M. Vitásek [-] , P. Kunczik [-] (65. D. Jarkulisch [-] ) , O. Kurka [-] (65. V. Watzlavik [-] ) , M. Lauček [-] (77. P. Škroch [-] ) , V. Trušina [-] , T. Halška [-] , J. Gattnar [-]

Š. Kramný [-] - F. Elbl [-] , J. Vlček [-] (83. M. Elbl [-] ) , M. Hanák [-] , P. Dušek [-] , L. Kunc [-] , M. Procházka [-] , V. Mareta [-] , M. Pumr [-] , M. Tengler [-] , V. Palyza [-]

ŽK: 66. M. Pumr .
Hráči zápasu: O. Kurka - M. Hanák .
Počet diváků: 47. Rozhodčí: VRBA Martin - ŠKROB Michal, PRAVDA Vít.