12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

--

Březová rozhodla dvě minuty před koncem

27. J. Kříž , 88. M. Šustek - 8. D. Pekárek (p.)
12

Po nerozhodném poločase, vstřelila Březová vítěznou branku dvě minuty před koncem.

Nerozhodný poločas

Březová přivítala na svémk trávníku mužtsvo z Jakartovic. Hosté si vypracovali více šancí, i když možná Březová byla fotbalovější na míči. Jakartovoce se ujaly vedení po osmi minutách hry, kdy byl ve vápně faulován Palkovič po samostatné akci a penaltu v pohodě proměnil Daniel Pekárek – 0:1. I nadále měly Jakartovice více šancí, ale po akci dvojice Kuzník Palkovič, mířil zpoza šestnáctky tesně mimo Poštulka. V další příležitosti mířil vysoko nad Sdanm Pekárek. Březové se podařilo vyrovnat ve 28. minutě, když si na přímý kop Šustka naběhl Kříž a poslal balon do protipohybu brankáře – 1:1. Po vyrovnávací brance se hra srovnala a poločas se už jen dohrával.

Březová rozhodla v závěru zápasu

I ve druhém poločase si hosté vypracovali více šancí. Hned ze startu šli sami na brankáře Gračanin s Kuzníkem, a první jmenovaný nastřelil pouze brankáře Hromadu. Kolem 65. minuty měl pak dvě šance Adam Pekárek, ale obě vychytal opět Hromada. Další příležitost měl po rohu Daniel Pekárek, ale jeho hlavička mířila jen doprostřed brány. Další dvě příležitosti spálil Kuzník. Jednou mu střela nevyšla, podruhé lízala tyčku. Osm minut před koncem se ale hostům zranil brankář Janech a do brány musel jít Martinka a navíc hosté dohrávali pouze o deseti, protože měli jen jednoho hráče na střídání a ten nahradil zraněného Töröka už na začátku druhé půle. Přesilovku domácí pak využili dvě minuty před koncem, když kapitán Šustek zatočil míč kolem zdi na přední tyč – 2:1.

Březová jede příští kolo do Vřesiny. Jakartovice budou hostit Kylešovice.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Bylo to z naší strany asi šťatstně vítězství. Možná jsme opticky byli fotbalovější, ale soupeř zase měl více šancí než my. My jsme prakticky měli jen ty dvě, které jsme proměnili. Hodně nám chyběli tři hráči základní sestavy.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Přišli jsme o brankáře a to je na tom to nejhorší. I soupeř přiznal, že jsme byli lepším týmem, a že vyhrál šťastně. Chtěl bych dneska za výkon pochválit všechny kluky, protože jsme přijeli jen ve dvanácti. Všichni bojovali na stoprocent. Prohra je nezasloužená.

J. Hromada [-] - P. Křenek [-] (72. P. Jahn [-] ) , R. Lichovník [-] (87. O. Lichovník [-] ) , J. Šuhajík [-] , D. Řehulka [-] , M. Šustek [-] , Š. Buda [-] , T. Pecka [-] (46. J. Buranyč [-] ) , O. Lodňánek [-] , J. Kostera [-] , J. Kříž [-]

M. Janech [-] - M. Gračanin [-] , A. Pekárek [-] , P. Kuzník [-] , M. Poštulka [-] , M. Pluschke [-] , P. Heinzke [-] , K. Török [-] (46. L. Martinka [-] ) , M. Sváček [-] , K. Palkovič [-] , D. Pekárek [-]

ŽK: 67. J. Šuhajík - 31. D. Pekárek , 31. P. Heinzke , 62. A. Pekárek , 80. P. Kuzník .
Počet diváků: 68. Rozhodčí: KOTÁSEK Petr - THIEMEL Karel, HRUBÝ Heinz.