7.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Chotěboř venku opět vyhořela, v Jaroměřicích nezvládla první půli

0

Chotěboř dnes přijela na hřiště Jaroměřic v roli favorita. Ačkoliv se jí zatím na venkovních hřištích příliš nedaří, čekalo se, že se dnes svojí kvalitou prosadí. Ale domácí budou potřebovat každý bod, zejména pak z domácího prostředí, takže nechtěli dát kůži zadarmo. Navíc si pozvedli sebevědomí v minulém kole, když dokázali vydolovat všechny body na hřišti Herálce. A dnes si ho ještě vylepšili. V prvním poločase rozvlnili chotěbořskou síť třikrát a tím rozhodli o svém vítezství 3:0.

Chotěboř si opět nepohlídala první poločas

Chotěboř hraje doma obstojně, ale venku to je bída a potvrdil to i první poločas v Jaroměřicích. Hned z první šance totiž inkasovala. V 11. minutě poslal Zbyněk Karásek dlouhý pas na Miloše Neumanna, ten se šikovně zbavil obránce poslal Jaroměřice do vedení - 1:0. Hosté kontrovali šancí L. Dvořáka. Chotěbořský záložník prošel pěkně středem , ale K. Klubal jeho střelu vykopl nohou. Klíčový moment přišel v 19. minutě. Hosté sehráli laxně malou domů, což musel golman Vykoukal řešit vyběhnutím a následným faulem domácího Hrušky. Sice uchránil tým od druhé branky a i penalty, bylo to mimo vápno, ale od sudího Tomáška uviděl červenou a šel pod sprchy. Hosté reagovali pochopitelně vystřídáním, místo L. Dvořáka přišel brankář T. Dobrovolný. Ten vydržel odolávat domácí přesilovce do 33. minuty. Roh M. Křivánka našel hlavu Pavla Čermáka a ten navýšil skóre - 2:0. Téměř totožná situace přišla o pět minut později. Opět po rohu Křivánka hlavičkoval tentokrát R. Hruška, Dobrovolný míč jen vyrazil a Pavel Čermák dorážkou Chotěboř doslova dorazil - 3:0

Jaroměřice výsledek hlídaly, Chotěboř se v oslabení na nic nezmohla

Na začátku druhé části domácí nejprve zahrozili, ve 49. minutě Neumann v nedějné pozici napálil míč  jen do Dobrovolného, pak částečně vyklidili pole a soustředili se na udržení slibného náskoku, který si v první půli proti favoritovi vypracovali. A jelikož hosté pokračovali v oslabení, nemohli se proti semknutým Jaroměřicím prosadit. Dostávali se spíše ke střelám z dálky, se kterými si Klubal poradil. Žádná větší šance v podání Chotěboře k vidění nebyla. Nepovedený zápas pak hosté ještě korunovali druhou červenou kartou, kterou uviděl po druhé žluté Petr Hanousek. Chotěboř tak podtrhla další nepovedený zápas na venkovním hřišti a prohrála překvapivě vysoko 0:3.

FK Jaroměřice nad Rokytnou
Antonín Částek, vedoucí Jaroměřic: Utkání se rozhodlo v prvním poločase, ve kterém jsme byli aktivnější, dravější a dokázali jsme vstřelit tři branky. Důležitým momentem bylo vyloučení hostujícího gólmana, to nám roli trochu usnadnilo. Ve druhé části jsme se zaměřili na udržení výsledku a vše jsme podřídili dobré obraně.

FC Chotěboř
Josef Soural, trenér Chotěboře: Procházíme herní i výsledkovou krizí, která bude asi delší, než jsme si připouštěli. V zápase jsme byli horším týmem, vázla kombinace a když se k tomu přidaly osobní chyby, nedůraz a nezodpovědnost při standardkách , po kterých jsme třikrát inkasovali, tak bylo jasné, že odjedeme bez bodu...

K. Klubal [-] - D. Karásek [-] , J. Urbánek [-] , Z. Karásek [-] (85. J. Fruhauf [-] ) , F. Svoboda [-] (80. M. Svoboda [-] ) - D. Hověz [-] , P. Čermák [-] , M. Křivánek [-] , M. Hutař [-] (71. Z. Melán [-] ) - M. Neumann [-] , R. Hruška [-]