--

--

Fantastický obrat v Dolním Benešově: Domácí z 0:2 otočili na 3:2

0

Ve druhém kole Divize E přivítal Dolní Benešov, posilněný výhrou v Havířově, Krnov. Hosté uhráli cennou remízu se Slavičínem. Krnovští se dostali do dvougólového vedení, ale ani to jim nestačilo. Domácí během půldruhé minuty srovnali skóre, a v závěru dokonce převážili misky vah na svou stranu. Po skvělém obratu z 0:2 na 3:2 bere Dolní Benešov znovu 3 body.

Gól do šatny

Úvod utkání se nesl ve znamení vyrovnané hry. Ve 12. minutě se k nebezpečné střele dostal hostující Petr Navrátil, ale brankář Kolenko si s jeho pokusem poradil. Hned vzápětí se do šance propracovali domácí. Jan Radek se z pravé strany vřítil sám do pokutového území, ale míč si odkopl daleko od nohy, čímž si způsobil to, že se mu zakončit nepovedlo. Ve 14. minutě poslal krnovský Šustr balón na Hrabovského. Tomu však domácí gólman zmenšil úhel a jeho příležitost zlikvidoval. Poté následovala delší pasáž, kdy se hra odehrávala především mezi oběma šestnáctkami. Přesto první poločas bez branek neskončil. Ve 44. minutě zakombinoval hostující kapitán Bartoníček s Navrátilem, ten mu vrátil míč a Bartoníček krásnou střelou pod břevno otevřel skóre – 0:1.

Srovnáno za 95 sekund a velký obrat dokonán

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji dolnobenešovští, kteří se hnali za vyrovnáním. V 57. minutě se do šance dostal domácí Hartmann, ale tentokrát ještě neuspěl. Krnov udeřil z ojedinělého brejku. Petr Navrátil pronikl až do pokutového území, kde jej fauloval Ondřej Haas a hlavní sudí Mikeska odpískal pokutový kop. Ten v 59. minutě proměnil Šimčík. Kdo si však myslel, že tato branka domácí definitivně položí, tak ten se zle zmýlil. Právě naopak. Vypadalo to, jako by penalta a zvýšení na 0:2 Krnovu uškodilo a Dolní Benešov ještě více nabudilo. V 63. minutě byl na hranici šestnáctky faulován domácí kapitán Juchelka. Ke standardní situaci se postavil Patrik Rubý, který přišel na hřiště na začátku druhé půle. Přesným centrem našel hlavu dalšího střídajícího hráče Adamíka a bylo sníženo – 1:2. Krnovští se ani nestačili vzpamatovat z kontaktního gólu a už bylo vyrovnáno. O minutu a půl později se totiž opět Rubý odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, brankář Kovalík jeho pokus jen vyrazil před sebe a dobíhající Schwalbe vyrovnal – 2:2. Domácí byli lepší, aktivnější a dostávali Krnov pod tlak. Měli k dispozici celou řadu rohových kopů. Rozhodnutí přišlo v 83. minutě. Lukáš Malchárek poslal do šestnáctky hostí křížný centr na zadní tyč, který propadl až k Martinu Hartmannovi a ten rozjásal domácí publikum potřetí – 3:2. Obrat tak byl dokonán.

FK Kofola Krnov
Antonín Mura (trenér FK Krnov): „V první půli jsme soupeři pomalu nepůjčili balón. Na začátku druhé půle jsme zvýšili na 0:2, ale pak už jsme to nezvládali. Hlavním problémem je náš úzký kádr. Tři hráči nastupovali do zápasu s určitými zdravotními problémy, to se na naší hře výrazně projevilo. Nemáme tak kvalitní lavičku. Ztratili jsme tři body, ale Dolní Benešov byl kvalitním soupeřem. My musíme získat ještě nějaké hráče. Uvidíme, jak se k tomu postaví vedení.“

FC Dolní Benešov
O. Kolenko [-] - J. Radek [-] (53. O. Adamík [-] ) , J. Majewski [-] , J. Janoš [-] , A. Schwalbe [-] (90. M. Spruch [-] ) , O. Haas [-] , F. Labuda [-] (46. P. Rubý [-] ) , M. Juchelka [-] , M. Hartmann [-] , M. Václavek [-] , L. Malcharek [-]

R. Kovalík [-] - M. Sklenařík [-] (73. L. Mohyla [-] ) , M. Daříček [-] , R. Švrček [-] , J. Šimčík [-] - J. Hrabovský [-] , L. Krčmařík [-] (67. M. Ostrák [-] ) , O. Bartoníček [-] , A. Ondra [-] , V. Šustr [-] (77. J. Hrubý [-] ) - P. Navrátil [-]

ŽK: 51. A. Schwalbe - 70. M. Sklenařík , 74. M. Ostrák .
Místo: Tráva. Počet diváků: 140. Rozhodčí: Mikeska Karel - TRIGAS Paskal, SLAMINKA Jozef.