--

Dolní Benešov v Opavě vyrovnal v poslední možnou chvíli

20. M. Hoza - 90. P. Rubý
0

Okresní derby mezi rezervou Opavy a Dolním Benešovem, který od Opavy vzdálen jen 14 kilometrů, skončilo remízou. Domácí vedli po zásahu kapitána Hozy, jenomže z posledního dlouhého nákopu v utkání srovnal hostující Rubý.

Vyrovnaná první půle

Béčko druholigové Opavy se v zápase opět prezentovalo svou tradiční kombinační hrou po zemi. To Dolní Benešov spoléhal zejména na hru po stranách, na následné centry a také na standardní situace. Duel byl od prvních minut velmi vyrovnaný. Domácí se dostali do vedení po 20 minutách hry, kdy se prosadil kapitán Michal Hoza. Nadále však bylo utkání vyrovnané. Hosté se dostali k řadě centrů z obou stran, ale ani jeden z nich nenašel toho správného adresáta. V 41. minutě zahrozil Dolní Benešov z rohového kopu. Těsně před přestávkou se po individuální akci ve středu pole odhodlal ke střele domácí Petr Uvíra. Jeho pokus gólman Kolenko jen vyrazil před sebe, ale naštěstí pro hosty stihl dobíhajícímu Fišerovi zabránit k dorážce. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Vyrovnání last minute

Dolní Benešov se ve druhé půli hnal za vyrovnáním, měl častěji míč na kopačkách a měl také územní převahu. Ovšem jen po šestnáctku. Uvnitř pokutového území se toho příliš nebezpečného moc neudálo. Opavané s přibývajícím časem šetřili každou vteřinku a chtěli nejtěsnější vedení uhájit až do konce. To se jim málem povedlo. Jenomže v 92. minutě přišel poslední možný „zoufalý“ nákop brankáře Kolenka, který propadl až k Rubému, a ten levou nohou přehodil gólmana Štencela – 1:1. Ihned po rozehrávce hlavní sudí Páral odpískal konec zápasu.

SFC Opava B
P. Štencel [-] - M. Hoza [-] , J. Košárek [-] , P. Mezera [-] - M. Hrabina [-] , P. Uvíra [-] , D. Duda [-] (62. S. Lavrovič [-] ) , A. Rolný [-] (76. A. Korbel [-] ) , L. Češek [-] - T. Gebauer [-] , D. Fišer [-] (88. R. Wicker [-] )

FC Dolní Benešov
O. Kolenko [-] - J. Radek [-] (76. D. Klinger [-] ) , J. Majewski [-] , J. Janoš [-] (55. O. Adamík [-] ) , O. Haas [-] , F. Labuda [-] (60. A. Schwalbe [-] ) , M. Juchelka [-] , M. Hartmann [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , M. Václavek [-]

ŽK: 70. P. Uvíra - 60. O. Haas , 90. O. Kolenko .
Hráči zápasu: P. Rubý .
Místo: MěFS. Počet diváků: 220. Rozhodčí: Páral Roman - SILNÝ Zdeněk, KOLOŠ Pavel.