8.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

--

4

Rezerva kaplického Spartaku za krásného podzimního počasí hostila společný tým Horního Dvořiště a béčka Dolního Dvořiště. Domácí byli favority střetnutí a bezbrankové skóre se i velice brzy změnilo. Nakonec padlo celkem 12 gólů, z toho 11 do sítě hostů, kteří si tak odvezli velký debakl.

Již po poločase bylo skóre 8:0

Už ve čtvrté minutě se po autovém vhazování uvolnil Vošický, ve vápně našel Štrbačku, toho zastavil Sulzer v rozporu s pravidly a pískala se penalta. Její exekuce se ujal kapitán Petr Janura a s přehledem proměnil – 1:0.

Hosté mohli záhy manko smazat, ale Urazila v gólové situaci vychytal Bílý. V deváté minutě skóroval Janura, ale změnu skóre nepovolil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Další možnost si Kapličtí vypracovali v minutě dvanácté. Na krásnou kolmou přihrávku si naběhl Tomáš, předložil míč před branku do tutové šance Presniakovovi, ale ten mířil hodně nepřesně.

V osmnácté minutě pak zkoušel pozornost hostujícího gólmana Posla z dálky Janura, brankář míč neudržel a byl hodně rád, že ten skončil vedle branky. Na druhé straně pokoušel střeleckou štěstěnu Urazil, Bílý se překvapit nenechal.

Definitivně Spartakovci zápas zlomili v polovině prvního dějství. Janura rozehrál trestný kop pohotově kolmou přihrávkou na nabíhajícího Pavla Lattnera, který křížnou střelou po zemi zvýšil náskok domácích – 2:0.

Hned v následující minutě domácí udeřili gólově potřetí. Přímý kop zahrával Pavel Lattner, Posel chytal míč doslova jako horký brambor, čehož využil dobíhající Jan Štrbačka, jenž míč dopravil za brankovou čáru – 3:0.

Na hostující branku se valil jeden útok za druhým a domácí byli i hodně produktivní. Ve 28. minutě poslal míč z levé strany do vápna Lattner, Michal Kubata se nenechal odstavit od míče ani dvěma protihráči a střelou pod břevno upravil už na 4:0.

Za další tři minuty další změna skóre. Přízemní střelu Vošického Jindřich Posel pouze vyrazil a Petr Janura byl v pravý čas na pravém místě a úspěšnou dorážkou završil pověstného „bůra“ – 5:0.

Ani to však ještě nebylo vše. Další pohledná akce zakončená neméně povedeně. Lattner na levé straně vysunul krásnou přihrávkou Tomáše, ten přesným centrem oslovil Milana Vošického, který míč náramně uklidil do pravého horního rohu Poselovy svatyně – 6:0.

Pak zazdil samostatný nájezd Janura, a na druhé straně ve slibné příležitosti mířil mimo Petr Cipín. V posledních pěti minutách Kapličtí přidali další dva přesné zásahy. Ve čtyřicáté minutě Ginzel našel svou přihrávkou nabíhajícího Januru a po jeho asistenci se podruhé v zápase mezi střelce zapsal Pavel Lattner – 7:0.

A na poločasových 8:0 upravil skóre minutu před přestávkou Jan Štrbačka, jenž se do vápna protáhl po Lattnerově přesném pasu.

Ve druhé půli už Kaplice tolik branek nepřidala

Do druhého poločasu nahradil v brance hostů Jindřicha Posela Josef Vincík. Kapličtí jej přivítali již po dvou minutách hry. Michal Kubata si před vápnem vyměnil míč s Janurou a na přesnou střelu k levé tyči byl střídající gólman krátký – 9:0.

Spartakovci zaokrouhlili skóre již v 56. minutě střetnutí. Janura prostrčil míč do vápna Milanu Vošickému, ten vybíhajícímu Vincíkovi udělal kličku a pohodlně skóroval – 10:0.

Až poté měli možnost také hosté, ale Lašák Bílého překonat nedokázal. Jinak po změně stran tempo hry ze strany domácích viditelně opadlo. V 72. minutě hostující kapitán Kotlár zaměstnal Bílého, ale ani on jej překonat nedokázal.

Čtvrthodinu před koncem měl gól na noze kaplický Ševčík, ale v tutové šanci Vincíka nepřekonal. Vzápětí trestný kop zahrával zprava Janura, po centru Presniakov ve snaze zakončit míč posunul na Pavla Ševčíka, který zblízka bez problému trefil odkrytou bránu – 11:0.

Vzápětí po další standardce hlavičkoval Ševčík do Vincíka. Nakonec se gólu dočkali i hosté. Obránce Vávra nastřelil soupeřova útočníka a František Lašák samostatný únik zakončil přesně – 11:1. Za slunečného počasí viděla velice pěkná divácká návštěva zaslouženou výhru favorita.

Report sepsal: Libor Granec