3.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

3. P. Janura , 13. P. Lattner , 19. P. Jirka , 23. V. Kuchař , 29. P. Janura , 38. T. Vávra , 56. J. Smolen , 88. P. Janura , 89. P. Janura (p.) - 41. M. Blumtritt , 79. M. Bednář
9

Kaplická rezerva v prvním domácím střetnutí nové sezóny hostila hornoplánskou Smrčinu. Kapličtí navázali na své třináctigólové vítězství z prvního kola proti Vyššímu Brodu. Tentokrát nasázeli Horní Plané branek devět.

Kaplice v první půli jasně dominovala

Ve 3. minutě pálil tvrdě hostující Bauer, Kuchař si jeho ránu pohlídal. Naopak z protiútoku udeřili gólově favorizovaní Kapličtí. Pál našel na pravé straně rozběhnutého mladšího z rodu Kuchařů, ten pronikl do šestnáctky a po jeho prudké přízemní přihrávce doklepával balón do odkryté svatyně Petr Janura – 1:0.

V deváté minutě pokoušel střelecké štěstí opět hornoplánský Bauer, míč olízl břevno. Pak začali úřadovat Spartakovci. Ve dvanácté minutě Pál kolmou přihrávkou vyslal do sóla Januru, ten byl sám před gólmanem, ale v tomto případě mladý Stolarik zkušeného kapitána domácích vychytal. Hned v následující minutě domácí rychle provedli autové vhazování, Janura sklepnul míč Jirkovi, křížná střela po zemi, na kterou Stolarik nedosáhl skončila na tyči, odražený balón si našel Pavel Lattner a poslal je do zívající svatyně hostů – 2:0.

Hráči kaplické rezervy byli při chuti i v dalším průběhu prvního poločasu. V 19. minutě Pavel Jirka vybojoval míč, narazil jej s Kubatou a elegantním obloučkem o břevno překonal Stolarika – 3:0.

Hosté se připomněli až v 22. minutě, střelu Bednáře na bližší tyč si Kuchař pohlídal. Na druhé straně vzápětí úřadoval jeho syn. Po přiťuknutí Pála střílel po zemi Václav Kuchař mladší a střela se od tyče dostala za brankovou čáru – 4:0.

Početná divácká návštěva se bavila pohlednými akcemi. Ve 29. minutě další rychlá kombinace Spartakovců. Míč putoval po ose Štrbačka Janura ke Kuchařovi, který utekl po pravé straně a po jeho přihrávce završil pověstného „bůra“ Petr Janura – 5:0.

Půltucet pak na sebe nenechal dlouho čekat. Sám před brankářem Stolarikem se ocitl kaplický střední obránce Tomáš Vávra, klička a gól do prázdné brány – 6:0.

Pár minut před poločasem se prosadili i hosté, když brankáře Kuchaře překonal Matěj Blumtritt – 6:1.

Druhý poločas přinesl další branky

Po změně stran se na gól čekalo jedenáct minut. Po nadýchaném centru Kubaty přehlavičkoval brankáře Stolarika střídající Jan Smolen – 7:1.

V polovině druhého poločasu měl blízko ke gólu další hráč z lavičky. Po zpětné Smolenově přihrávce střílel Beránek, křížný pokus skončil na břevně, od kterého se balón odrazil těsně před brankovou čáru. Pak pokoušel střelecké štěstí hostující Kordík, pálil jen nad bránu Spartaku.

V 79. minutě se hosté gólu dočkali, když rychlý kontr do otevřené obrany zakončil střelou po zemi na bližší tyč Marek Bednář – 7:2.

Závěrečné gólové slovo si ovšem vzali domácí. Pět minut před koncem byl ve vápně faulován Presniakov Trančíkem a pískala se penalta. K bílému bodu se postavil Petr Janura a s přehledem proměnil – 8:2.

Krátce před koncem pak hosté zahráli těsně před šestnáctkou rukou. Exekuce přímého kopu se ujal Petr Janura a technickým pokusem upravil na konečných 9:2. Hráči kaplické rezervy svého soupeře nešetřili ani ve druhém zápase a po třináctigólovém přídělu Vyššímu Brodu nasázeli Horní Plané branek devět.

Report sepsal: Libor Granec, redakčně upraveno