14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

--

24

Úplně poslední utkání podzimní části krajského přeboru se odehrálo v neděli 31.10.2021 v Holýšově, kde domácí celek přivítal Sokol Černice. Souboj těchto celků podpořilo celkem 125 diváků a drama bylo až do konce.

O první branku utkání se postaral domácí stoper Jan Valachovič, který si v 8. minutě nejvýše vyskočil na precizní rohový kop.

Dlouho se pak snažili domácí vsítit další branku, ale nedařilo se jim toani ve druhém poločase. Takže trestali hosté... Ve vápně domácích se v 75. minutě uvolnil po přihrávce Müllera Patrik Eger a střelou přes brankáře srovnal na 1:1.

Domácí se s výsledkem nehodlali smířit. K volnému přímému kopu se v 83. minutě postavil střídající Patrik Juráš, který nejprve přízemní střelou trefil obránce, na druhý pokus jeho střela ale už našla cíl a domácí se mohli radovat. Na radosti střelce se nic nezměnilo ani po tom, co jej při střele dojel Mastný, který obdržel žlutou kartu a že v oficiálním zápisu z utkání je zapsáno jako jméno střelce druhé branky jeho spoluhráče Lukáše Majera. Hosté už s výsledkem do konečného hvizdu nic nezvládli udělat.

FK Holýšov
Jiří Jakš, trenér: V posledním podzimním utkání jsme chtěli navázat na bodové zisky z předchozích zápasů a připravit si dobrou výchozí pozici pro jarní část soutěže. Hráči přistoupili k tomuto utkání velmi zodpovědně a troufnu si tvrdit že tři čtvrtiny zápasu jsme byli lepším mužstvem. Především v prvním poločase jsme eliminovali silné zbraně soupeře, hráli jsme důrazně a nenechali soupeři volný prostor pro kombinaci. Zaslouženě jsme se ujali vedení a další příležitosti navíc nevyužili. Hráči plnili taktické pokyny a naše hra v prvé půli byla velmi dobrá. Ve druhém poločase jsme mohli navýšit skóre, ale zahodili jsme více než stoprocentní příležitost a následně soupeř výrazně přidal, hýřil aktivitou a 20 minut jsme byli pod tlakem. Ten vyústil krásnou vyrovnávacích brankou střelce Egera. V závěru jsem měl šťastnou ruku při střídání a Patrik Juráš střelou ze střední vzdálenosti opět dostal náš tým do vedení a rozhodl tak celé utkání. Když zhodnotím celý průběh utkání, měli jsme více brankových příležitostí a zvítězili zaslouženě. S bodovým ziskem po podzimní části jsem spokojený.

TJ Sokol Plzeň - Černice
Petr Kural, trenér: Další venkovní zápas, kde nejsme pro soupeře dostatečně důrazní a nebezpeční ve vápně a chybí nám pohyb a rychlost bez balonu. Podzimní část jsme zakončili slabým výkonem.