10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Stachy dokázaly doma získat bod za remízu se Střelskými Hošticemi

49. J. Kraml , 87. D. Pek - 45. K. Heřman , 90. D. Šefčík
24

Stachy se před utkáním krčily na posledním místě tabulky s pouhým jedním bodem po devíti kolech. Nyní měly dobrou příležitost svoji bilanci rozšířit, když na jejich půdu zavítaly Střelské Hoštice, které se v tabulce nacházely na třetím místě od konce.

V prvním poločase dostaly domácí gól do šatny

Utkání dvou týmů ze samého dna tabulky, posledních Stach a třetích od konce Střelských Hoštic, mnoho krásy nepřineslo. Nikomu se nemůže vytknout nedostatek snahy a nasazení, ale nadevše vyčnívala slabá fotbalová vyspělost obou týmů.

Divákům se ale zápas docela líbil, protože nabízel plno šancí na obou stranách hřiště. Ty se ale většinou rodily po hrubých chybách hráčů jednoho či druhého týmu. Hezkých kombinačních akcí bylo bohužel pramálo.

Už to vypadalo, že do kabin se v poločase půjde bez branek, když domácí Stachy na půlce ztratily míč, hosté šli do brejku, který ve vedoucí branku ve 45. minutě proměnil Karel Heřman – 0:1.

Stachy ve druhé půlce otočily, ale vedení neudržely

Po přestávce domácí fotbalisté přidali a z této větší aktivity praměnilo brzké vyrovnání. Ve 49. minutě propadl míč po dlouhém autu až na zadní tyč, kde byl připravený Jan Kraml, který balón ve skluzu dopravil do sítě – 1:1.

Hra se nyní více otevřela, hrálo se útočně na obou stranách, ale střelcům se nedařilo. Až v 85. minutě přišel faul ve vápně domácích a rozhodčí nařídil pokutový kop. Střelské Hoštice tak měly jedinečnou příležitost strhnout zápas na svou stranu. S penaltou ale hosté naložili prachbídně a vůbec netrefili bránu.

Platilo známé pravidlo "nedáš – dostaneš". Z protiútoku v 87. minutě přišel centr a David Pek hlavou dostal Stachy do vedení 2:1, tudíž přiblížil svůj tým k prvnímu vítězství v sezóně.

Hosté byli jako opaření. Stachy si ale nakonec nechaly tři body protést mezi prsty. V poslední minutě domácí obránce tak dlouho váhal s odkopem až o míč přišel a po centru přišlo vyrovnání Davidem Šefčíkem na 2:2. Stachy konečně nedostaly obvyklý nářez, ale k dokonalosti ještě chybí mnoho.