12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

--

--

Derby rozhodl brankou v závěru Petr Petkov

17

V netradičním čase 10.30 přivítal doma Fk Boršov Sokol Kamenný újezd. Favoritem zápasu byl bezesporu Kamenný Újezd, který navazoval na neuvěřitelnou serii pěti výher se skore 24:2. Domácí naopak dlouhodobě svazuje handicap mnoha zraněných hráčů sestavu bylo nutné doplnit z B týmu.

Každý tým dal po jedné brance

Boršov však začal utkání velmi sympaticky útočnou hrou. Prudkou střelu Lísala tečovala hostujicí obrána těsně za tyč a únik Šimečka po vysunutí Havlíčkem pak musel hasit pohotově vyběhnuvší brankář Dudák. Co se domácím nevedlo, byly rohové kopy. Ze čtyř standardních situací nevytěžili nic, naopak došlo po brejkové situaci k ohrožení jejich brány, kdy musel Budín vytáhnout dobrý zákrok, aby hosté nešli do vedení. Hosté byli z rohových kopů o poznání nebezpečnější, ale obrana domácích uhájila i přes několik závarů v pokutovém území čisté konto. Ve 31´ se poprvé měnilo skóre. Prokop se z levé strany v dobré rychlosti prokličkoval do vápna a servíroval pod sebe do poloprázdné brány Dvořákovi, které s jistotou proměnil. 0:1

O chvíli později sklepl nepovedený centr z levé strany Německý na velké vápno Lísalovi a ten technickou střelou na zadní tyč prostřelil překvapeného Dudáka.  1:1

Minutu před koncem rozhodl Petkov

Začátek druhého poločasu patřil domácím, kdy z nenápadné akce prostrčil ideálně Havlíček do pokutového území Dvořákovi,ten prostřelil brankáře a dostal domácí do vedení.

O chvíli později se nebezpečná střela kapitána Kamenného Újezdu Černého vytočí těsně vedle tyče.

Po rozehrávce z pravé strany přiťukl míč Rožboud na Dvořáka a ten pohotově druhým dotykem zakončil tvrdou ranou na zadní tyč a zaslouženě vyrovnal na 2:2.

Kamenný Újezd k pozičnímu tlaku v závěrečných minutách přidal i útočný presing a málem se vyplatil, ale svou další šanci nevyužil

O chvíli později se nechal při rozehrávce obrat o míč dobře hrající Havlíček a Dvořákův brejk musel zastavit brankář Budín. Minutu před koncem vznikl chaos v domácí rozehrávce. Na malém vápně zůstal trestuhodně neobsazen nejmenší hráč na hřišti Černý a po přesném centru se dostane do zakončení hlavičkou. Tu Budín pouze vyrazil a důrazný Petkov zužitkuje dorážku z dobré pozice a zajištuje tři body pro Kamenný Újezd.