12.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Olešník si domácí zápas se Strakonicemi pohlídal, vítězný gól trefil Lafata

16

Trenéři Strakonic Tomáš Čakrt a Luděk Cimrhanzl ctili zásadu, že vítězná sestava se nemění a tak proti lídrovi soutěže poslali stejnou sestavu jako před týdnem v Blatné. Cílem bylo vybojovat bod, i když statistiky jasně hovoří ve prospěch domácích, kteří na domácí půdě neztratili ani bod a dostali pouze jednu branku. Od úvodního hvizdu převzali iniciativu domácí, ale až do 17. minuty branku Kozlíka neohrozili. V 18. minutě ale předvedli hodně rychlou kombinaci a po Lafatově centru dává Miklík hlavou na 1 : 0.

V 21. minutě přišla chyba v obraně ( špatný odkop ) a Toth toho využil ke vstřelení druhé branky 2 : 0.  Do poločasu se už toho moc před brankami neudálo. Hosté podnikli pár rychlých protiútoků, ale do zakončení tomu něco chybělo.

Druhý poločas byl zajímavější. První příležitost měli domácí z trestného kopu v 50. minutě a Kozlík předvedl výborný zákrok. V 61. minutě mohl snížit náskok Nosek, ale brankář byl proti. V 63. minutě ukázal Lafata své kvality. Sám si rozjel akci a po centru ze strany nedal Kozlíkovi šanci 3 : 0. V 64. minutě Strakoničtí předvedli pěknou akci po pravé straně Noskem a jeho přesnou příhru do vápna zužitkoval Máška 3 : 1. O minutu později opět krásná akce Junioru, tentokráte po druhé straně Máška přihrál na střed vápna Krejčímu, ten ještě posunul do vápna na Noska a ten z tutové pozice dává vedle. Po rozehrání od domácí branky se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a domácí Miklík střílí svůj druhý gól na 4 : 1. V 77. minutě po centru Noska se k míči dostal Krejčí a snižuje na 4 : 2. Nejhezčí moment přišel v 80. minutě, když Krejčí zacentroval do vápna a Žáček vystřihl parádní nůžky, avšak brankář stačil střelu vyrazit. Tomuto momentu zatleskala celá tribuna.

AUTOR: J. Cibulka