--

--

Podhorný rozhodl zápas proti Pelhřimovu

0

Boj o záchranu zvládnul lepe domácí Šumperk, který díky skvělému střelci Podhornému zvládl klíčový zápas.

Jediný gólový moment první půle se zrodil v 19. minutě, kdy Filip Rozsíval dobře podržel míč a vyslal do brejku Miroslava Podhorného, který obstřelil gólmana.

Hned zkraje druhé části zahrozili hosté a s přibývajícím časem měli stále více balon na svých kopačkách a jejich snaha o vyrovnání nakonec byla korunována úspěchem.

V 68. minutě si hráč hostů Michal Naniaš po hrubce Juráska srovnal v šestnáctce míč na levačku a prostřelil Kreizla na 1:1.

Rozdílová trefa padla v 80. minutě, kdy sudí odpískal hostům ruku v pokutovém území a domácí zahrávali penaltu, což Pelhřimov hodně těžce nesl.

K míči se postavil Miroslav Podhorný a svou druhou trefou zápasu zajistil Šumperku cennou výhru, kterou však domácím kalí ztráta dvou hráčů.

FK Šumperk
Bohdan Hecl: Určitě bych si dokázal z naší strany představit lepší výkon, bylo vidět, že to všechno bylo svázané důležitostí prvního mistrovského zápasu. Kluci do toho dali energii, ale fotbalovost tam byla jen v první půli. Každopádně jsme nesmírně rádi za výhru.

FK Maraton Pelhřimov
Martin Moravec: Byl to vyrovnaný zápas, v němž byl Šumperk první část mírně lepší a zaslouženě vedl. Po přestávce jsme byli aktivnější, dokázali srovnat, bohužel potom proti nám rozhodčí odpískal penaltu, byl to každopádně remízový zápas, jenže nakonec z něj nemáme ani bod.

FK Šumperk
M. Kreizl [-] - M. Jindra [-] , T. Hruda [-] , R. Jurásek [-] - L. Demeter [-] (46. J. Nemeth [-] ) , L. Reichl [-] , E. Kotzmann [-] , F. Rozsíval [-] (69. P. Strnad [-] ) - J. Nimrichtr [-] , M. Podhorný [-] (90. M. Rýznar [-] ) - D. Španihel [-]

P. Čermák [-] - M. Naniáš [-] , V. Vacek [-] , D. Čížek [-] (57. V. Poul [-] ) , J. Chadim [-] , J. Homolka [-] - M. Kostelecký [-] (84. J. Zelenka [-] ) , D. Poul [-] , T. Jeřábek [-] , F. Bartoň [-] - T. Mazač [-] (69. J. Kmoch [-] )

ŽK: 40. M. Jindra , 92. D. Španihel - 46. V. Vacek , 78. T. Jeřábek , 80. M. Naniáš , 82. V. Poul . ČK: 87. L. Reichl .
Hráči zápasu: M. Podhorný .
Místo: UMTRA. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Chlevišťan Karel - LYSÁK Václav, ŠKROBÁK Lukáš.