2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2021-2022

--

Křižanov potvrdil roli favorita a začal vítězně

11. D. Fendrych , 32. P. Bajer , 89. P. Bajer
23

Křižanov potvrdil roli favorita a začal vítězně. Z horké půdy Osové Bítýšky veze tři body za výhru 3:0.

Favorit se v útoku trápil

V úvodním zápase sezony nebylo o favoritovi pochyb. Aspirant na postup z Křižanova si přijel do nedaleké Bitýšky pro tři body, což potvrzoval hned od začátku utkání. Po povedené přípravě, v níž mj. přehrál i celky z vyšších soutěží Radešínskou Svratku, či Hamry nad Sázavou, nenavázal zejména v ofenzivě na kvalitu z předchozích zápasů, a v útočné fázi se trápil. Uklidnění na hostující kopačky přitom mohl přinést hned v 11. minutě Fendrych, který zužitkoval skvělou Škorpíkovu přihrávku. Zejména Patrik Bajer na toto utkání nebude vzpomínat v nejlepším, protože přes dvě vstřelené branky sčítal spíše neproměněné tutovky, dvougólový náskok hostům však po půlhodině přidal.

Pojištění přišlo až v samotném závěru

V druhé půli již byly karty rozdané, hostující převaha pokračovala, vyložených šancí však diváci zas tak moc neviděli, pokud ano, tak v podání domácích po nedorozumění v hostujících obranných řadách, nebo hostů, kdy domácí buď podržel Hršel, nebo křižanovštví hráči špatně mířili. Na rozdíl tří gólů na konci zápasu zfinalizoval skóre Bajer.

Za zápasovou reportáž děkujeme Martinu Homolovi.