8.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2021-2022

--

--

Čáslavice doma proti Rapoticím B nezaváhaly

9

Fotbalisté Čáslavic využili domácího prostředí k zisku tří bodů v zápase s Rapoticemi B a zvítězily 2:1

V první půli branka nepadla

Čáslavice přivítaly na svém hřišti Rapotice B. Čáslavice v posledním kole trochu nečekaně přišly o dva body na půdě Šebkovic B, se kterými se rozešli smírně po bezbrankové remíze 0 :0.  Rapotice B také remizovaly, a to s rezervou Okříšek 2:2. V loňské nedohrané sezóně zvítězily Čáslavice také na svém hřišti 3:1. Za příjemného, ale jinak podzimního počasí se hrál ze začátku

Domácí rozhodli až ve druhé půli

Začátek druhého poločasu už první branky přinesl. Jako první se prosadili v 55. minutě domácí, za které se trefil Patrik Růžička - 1:0. Radost domácích však trvala pouhou minutu, když se v 56. minutě postaral o vyrovnání Tomáš Pavlíček - 1:1. Statečně hrající hosté se však žádného bodového zisku nedočkali, protože v 78. minutě rozhodl o výhře domácích 2:1 Marcel Šimek.

FC Rapotice B
Kolařík Aleš, vedoucí: Začátek zápasu se odehrával povětšinou ve středu hřiště a na větší šanci se čekalo. Opticky měli více ze hry domácí, ale my jsme spoléhali na rychlé protiútoky, o něž se starali převážně bratři Lašové. Po vyrovnané první půli bez vážnějších střeleckých příležitostí se nástup do druhé půle vydařil lépe domácím. Nás brzdy časté laciné ztráty míče a jednoduché chyby v přechodové fázi. Za svou aktivitu se domácí dočkali v 55. minutě odměny v podobě krásné střely Patrika Růžičky. Po příchodu Marcela Šimka na hřiště přibylo více vrásek na čele našich obránců, ale také zákeřností. Zcela záměrné šlápnutí na hostujícího dorostence Karmazína a nepotrestání Šimka ze strany rozhodčího považuji za mimořádně ostudné. Nazvdory všem komplikacím se nám záhy podařilo poněkud šťastně vyrovnat, když domácí brankář neudržel střelu Pavlíčka. Poté se hrálo nahoru dolů a rozhodnout mohly oba týmy. Nakonec se jako klíčové ukázalo váhání Pavlíčka a následně Mana na velkém vápně Čáslavic. Jednoduchou ztrátu potrestali domácí rychlým brejkem a opět se ujali vedení. V samém závěru mohl vyrovnat Pavlíček, ale jeho střela byla zblokovaná a následně také Chatrný. Utkání by z mého pohledu více slušela remíza.

FK Čáslavice-Sádek
M. Obůrka [-] - P. Špaček [-] , T. Rygl [-] (56. M. Šimek [-] ) , P. Růžička [-] , M. Klika [-] (87. L. Mach [-] ) , J. Mach [-] , O. Bulička [-] , J. Vecheta [-] (46. L. Rubák [-] ) , M. Růžička [-] , D. Šmehlík [-] , M. Zikmund [-]

A. Sobotka [-] - T. Laš [-] , D. Man [-] (62. L. Man [-] ) , M. Laš [-] , P. Jílek [-] , J. Dvořáček [-] , M. Matoušek [-] , J. Karmazín [-] , M. Dvořáček [-] , A. Chatrný [-] , T. Pavlíček [-]

Hráči zápasu: D. Šmehlík - T. Pavlíček .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: PINTÉR Štefan - FILIPSKÝ Pavel, MATOUŠEK Michal (N).