10.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Moravské Budějovice porazily i Horní Újezd

11

Ve šlágru kola porazily Moravské Budějovice Horní Újezd 4:2 a i po devátém soutěžním zápase zůstaly stoprocentní

Domácí o gól lepší

Po úvodních oťukávacích pěti minutách přišla první šance domácích. Josef Kosmák nacentroval míč přesně na hlavu Kamila Svobody a ten poprvé překonal Pavla Hradeckého v brance Horního Újezda - 1:0. Domácí fotbalisté měli celý zápas míč více na kopačkách, a tak hosté hrozili z brejků. Vyrovnat stav utkání mohl po jednom z nich Šimon Čermák, ale jeho čas měl v utkání teprve přijít. Ve 20. minutě to bylo o dvě branky. Oblehání vápna domácích vzal na sebe Jan Horecký, lobem přehodil domácí stopery a Kamil Svoboda opět potvrdil roli nejlepšího střelce domácího prvního týmu - 2:0. Poté se tempo zápasu výrazně snížilo, což vyhovovalo hostům, kteří hrozili pouze rychlonohým Šimonem Čermákem ovšem zatím bez větší příležitosti. Ty naopak přicházely na straně domácích, ale Janu Čechovi chyběly k vystižení malé domů snad jen ostříhané nehty. Z následné akce střílel do poloodkryté branky Josef Kosmák, ale hostující brankář se stihl do branky vrátit včas. Na tři nula mohl ve 35. minutě zvýšit Jan Čech, ale po hezké akci vykopávali hostující obránci míč z brankové čáry. Poté vycítil šanci na zdramatizování utkání Horní Újezd. Šimon Čermák však nastřelil z hranice penaltového puntíku pouze Tomáše Kyzlinka. Tito dva si souboj zopakovali ve 43. minutě, kdy Čermák Tomáše Kyzlinka střelou na zadní tyč překonal - 2:1.

Domácí si výhru pohlídali

Platonický tlak domácích pokračoval i ve druhé půli, dlouho však bez gólového efektu. Libor Veselý střílel z hranice šestnáctky třikrát pouze do rukavic brankáře a Jan Horecký branku pro změnu netrefoval svými pokusy vůbec. V 66. minutě se Libor Veselý opřel do míče z hranice šestnáctky počtvrté a střelou na zadní tyč překonal Pavla Hradeckého - 3:1. Velké šance v utkání nepřicházely a tempo bylo hodně nízké od obou týmů. To opět více vyhovovalo Újezdu, který se po několika chybách dostal ke snížení doslova zadarmo. Šimon Čermák se opět svoji rychlostí dostal až před Tomáše Kyzlinka a ten stačil míč pouze tečovat - 3:2. Horní Újezd hrál od této branky vabank a domácí plejeři se poprvé v sezoně strachovali o body. Velká šance na vyrovnání však nepřišla a tak v 86. minutě přidal pojistku po akci střídajícího Radka Šplíchala a zklepávajícího Matea Premara zakončující Matouš Neubauer - 4:2. Od této branky se hrálo už opět pouze podle not domácích fotbalistů, kteří tak toto utkání bodově zvládli

SK Moravské Budějovice
Kyzlink Tomáš, hráč: Nepodali jsem dobrý výkon. Trápili jsme se, neměli jsme šťávu. Za celý zápas jsme se nedostali do tempa, kterým bychom zkušeného soupeře dostali pod větší tlak. Horní Újezd byl tak prakticky celý zápas na dostřel a objektivně jsme se asi poprvé strachovali o body. Na každý tým padne v průběhu sezony deka, respektive přijde období, kdy to prostě nejde. My se v tom období nacházíme teď. Fotbal to koukatelný tentokrát bohužel nebyl, ale počítají se body a ty jsme urvali.

T. Kyzlink [-] - K. Svoboda [-] (69. R. Šplíchal [-] ) , J. Čech [-] (82. M. Premar [-] ) , L. Veselý [-] , M. Pařízek [-] (55. M. Premar [-] ) , M. Neubauer [-] , J. Horecký [-] , J. Kosmák [-] , P. Benda [-] , J. Benda [-] , V. Novotný [-]