2.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Vladislav přejela jasně Horní Újezd

5

Fotbalisté Vladislavi ukázali v úvodním duelu, že budou opět patřit k celkům bojující o postup, když přehráli jasně domácí tým Horního Újezdu

Hosté rozhodli již v první polovině

Od doby, kdy proběhl poslední oficiální soutěžní zápas, uběhlo již mnoho času. S napětím jsme sledovali, zda se nový ročník soutěže rozběhne, tak jak jsme byli celá léta zvyklí. Nemožné se stalo skutečností. Na domácím hřišti jsme přivítali tým TJ Vladislav. Tým, který pravidelně hraje prim v okresním přeboru. Obě mužstva začala za ideálního fotbalového počasí celkem svižně. Bylo vidět, že obě mužstva se dobře znají a nikdo nechtěl udělat zbytečné chyby. Jenže pro domácí se stal první poločas noční můrou. Hostující tým již v šesté minutě po závaru ve velkém vápně, kdy se zdálo, že se domácí již odkopem zachrání, ale nestalo se tak. K míči se dostal P. Vyletěl, a ten přízemní střelou otevřel skóre. Po pěti minutách v 11. minutě bylo ještě hůř. Po zahrávaném přímém volném kopu těsně za velkým vápnem a teči ve zdi bránících hráčů domácích, přidal druhý gól D. Svoboda. Domácím se snažili dostat do zakončení a snížit. Šance přišly, ale ani ze dvou celkem dobrých pozic se Š. Čermákovi nepodařilo snížit. Za to hosté, hrající v pohodě, přidali po dvou kombinačních akcích další dvě branky a to v 31. minutě zásluhou J. Orálka a ve 33. minutě P. Vyletělem. A tak domácí po úvodním poločase šli do kabin se čtyřgólovým mankem.

Hosté v závěru zápasu přidali ještě jeden gól

Druhý poločas byl již z pozice domácích dohrát zápas se ctí a snažit se se skórem něco udělat. Hostům již vyhovovala udržující kombinační hra s možností ohrozit domácí branku z rychlého brejku. Domácí se nevzdali, snažili se snížit nepříznivý stav, ale jakákoliv snaha a náznak možnosti ke skórování, nedošla k úspěchu. Vypadalo to, že se domácím podaří druhý poločas odehrát s nulou, ale v 89. minutě z blízka zvýšil J. Orálek na neskutečných 5:0 pro hosty.

TJ Sokol Horní Újezd
P. Špaček, trenér: Máme za sebou první kolo. S týmem Vladislavy jsme odehráli lepší zápasy. Takový zápas s tímto skórem jsem naprosto neočekával. Hosté hráli zkušeně. Výborně kombinovali. My doplňujeme tým o dravé mládí a je jen otázkou času, kdy si to sedne a budeme produktivní i v koncovce. Pak to soupeři nebudou mít tak jednoduché. Hostům blahopřeji.