12.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

--

17

Fotbalisté Stráže zvítězili nad Číměří ve 12. kole Okresního přeboru. Jako první se přitom z gólu radovali hosté, když se hned zkraje zápasu prosadil Schramhauser. Na jeho trefu ovšem odpověděl Princ. Obrat ve druhém poločase dokonal Mikuláštík a Labuť.

První poločas skončil nerozhodně

Poslední říjnovou neděli domácí Stráž přivítala mužstvo Bystřice B/Číměř. Soupeř, od kterého nevíte co čekat, vzhledem k pendlování jejich hráčů z áčka. Zpočátku se zápas hrál dalo by se říci v domácí režii, kdy pěkně kombinovali po zemi a nacházeli skulinky v obraně hostů. Ale byli to právě hosté, kteří ve 26. minutě otevřeli skóre z do té doby ojedinělé šance. A to po standardní situaci, kdy se centrovaný míč ve skrumáži odrazil k hostujícímu Radku Schramhauserovi a ten se z blízka nemýlil - 0:1. Od této chvíle domácí hráli jak opaření. Nedařilo se jim zhola nic. Místo kombinace nakopávané míče nikam, nepřesné přihrávky, kterými soupeře dostávali do šancí. Naštěstí se jim po zahrávání rohu ve 37. minutě podařilo vyrovnat, a to když se prosadil sváteční hlavičkář Vojtěch Princ. Nikým neatakován se pověsil do vzduchu a přesnou hlavičkou nedal gólmanovi hostí šanci - 1:1. Tento stav vydržel do poločasové přestávky.

Domácí berou všechny body

Ve druhém poločase se hra Stráže naštěstí zlepšila a vytvářeli si mnohem více šancí. Z nichž jednu proměnil v 61. minutě Vlastimil Mikuláštík. Stav utkání 2:1. Ale i hosté hrozili. Bohužel však pro ně, když už se dostali k zakončení, vše bezpečně likvidoval brankář Pavel Rychlý, který chytal ve velké pohodě. V 73. minutě domácí opět rozvlnili síť soupeřovy branky. A to když se prosadil nekompromisní dorážkou Vratislav Labuť - 3:1. Nadále si domácí vytvářeli šance. Několikrát šli sami na gólmana, ale bohužel gólový účet již nerozšířili a tak konečné skóre již zůstalo nezměněno. Poslední kolo jede Stráž k lídrovi do Slavonic. Jasného favorita. Vzhledem k tomu, kolik nahráli doposud bodů, tam pojedou s čistou hlavou a užít si poslední zápas podzimu s vidinou večerní dokopné.

Autor: Martin Zvára

TJ Sokol Stráž nad Nežárkou
P. Rychlý [-] - J. Eger [-] , J. Bednář [-] , J. Kalvas [-] , V. Princ [-] , M. Zvára [-] , V. Mikuláštík [-] , D. Přílepek [-] , V. Labuť [-] , M. Podsclan [-] , J. Kollár [-]

Číměř
P. Podolský [-] - M. Běhoun [-] , J. Jehnět [-] , R. Sehner [-] - A. Janata [-] , J. Drábik [-] , R. Schramhauser [-] - T. Láf [-] , P. Bena [-] - J. Strejček [-] , Z. Steklý [-]

ŽK: 54. M. Zvára - 69. R. Schramhauser .
Hráči zápasu: M. Podsclan , J. Eger .
Počet diváků: 58. Rozhodčí: Kříž Karel - KŘÍŽ Karel, BOČEK Petr.