12.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Stará Hlína nastřílela Suchdolu pět branek, dvakrát se trefil Štědrý

17

Ve 12. kole OP podlehli fotbalisté Suchdola doma Staré Hlíně 2:5. Hosté šli do vedení už v úvodní dvacetiminutovce zásluhou branky Hrbka. Domácím se podařilo rychle odpovědět trefou Kamiše. Vývoj utkání se zlomil těsně před poločasem, kdy se prosadil hostující Dolejší. Po přestávce se dvakrát prosadil Štědrý a jednou Chmátal. Za domácí už jen kosmeticky snižoval Trmal.

První poločas vyhráli hosté

V neděli 31. 10. 2021 zavítal v rámci 12. kola Okresního přeboru na hřiště Sokola Suchdol nad Lužnicí k sousedskému derby, tým FK Stará Hlína. Začátek zápasu patřil hostující Hlíně, která si dobrým pohybem a kvalitní kombinační hrou vytvořila několik slibných brankových příležitostí. Ve 20. minutě utkání, hostující středopolař Mojmír Vonka přesně odcentroval do pokutového území domácích, na jeho milimetrový centr si naběhl Jan Hrbek a otevřel skóre utkání. Domácí celek se postupně dostával do tempa. Ve 30. minutě se za hranicí pokutového území opřel do míče domácí Tomáš Kamiš a překvapil brankaře Staré Hlíny Jana Jedličku a vyrovnal na 1:1. Po pěkné individuální akci se ve 35. minutě prosadil hostující Petr Dolejší a stanovil tak poločasový výsledek 2:1 pro hosty ze Staré Hlíny. První poločas se hrál pohledný fotbal ve slušném tempu a obě mužstva předváděla kvalitní výkon

Hosté si odvážejí všechny body

Do druhé poloviny zápasu vstoupil lépe hostující tým ze Staré Hlíny. Přesnou kombinační hrou dostávali hosté domácí tým pod tlak. V 57. minutě se po přihrávce Mojmíra Vonky zapsal do střelecké listiny Tomáš Štědrý, který s přehledem uklidil míč do suchdolské svatyně a navýšil tak vedení Staré Hlíny na 3:1. K další změně skóre došlo v 65. minutě, kdy se po centru Petra Kodady prosadil hlavou hostující kapitán Radek Chmátal. Suchdolu se povedlo v 71. minutě pohledného mače snížit na 4:2, když hostující obranou prošel mladý a talentovaný útočník Karel Trmal a přesnou střelou překonal bezmocného Jedličku. Definitivní tečku za utkáním obstaral svou druhou brankou v zápase rychlonohý útočník Tomáš Štědrý, který si v 90. minutě mazácky poradil při zakončení samostatného úniku a střelou k tyči zajistil důležité tři body pro hostující tým ze Staré Hlíny a tím stanovil končený výsledek zápasu na 5:2 pro mužstvo FK Stará Hlína. Všichni aktéři, tohoto slušně odehraného duelu si zaslouží uznání za předvedený výkon.

Autor: Petr Šauer