10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Stráž nadělila poslednímu Popelínu sedm branek

20

V 10. kole Okresního přeboru přivítala domácí Stráž poslední Popelín. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce byl favorit jasný, což také domácí fotbalisté potvrdili. V první půli to ještě na debakl nevypadalo, ale ve druhém dějství se rozjel strážský Mikuláštík a vstřelil hned čtyři branky po sobě.

První poločas vyhráli domácí

Tři body v domácím zápase s posledním celkem průběžné tabulky OP byly pro Stráž skoro povinností. Ale domácí nechtěli soupeře z Popelína v žádném případě podcenit. A tak k tomuto zápasu také přistoupili. Po počátečním vzájemném oťukávání se v 9. minutě prosadil Břetislav Chovítek - 1:0. Další gól přidal ve 33. minutě po Mikuláštíka krásném pasu za obranu Jakub Kalvas, který chladnokrevně přeloboval brankáře hostí. Domácí měli hru v tuto chvíli plně pod kontrolou, a tak nemuseli řešit vážnější problémy v obranné fázi. A protože se z dalších šancí již neprosadili, skončil první poločas za stavu 2:0.

Csaplárova past nesklapla, Mikuláštík rozjel brankostroj

Do druhého poločasu domácí opět vlétli s vervou a odměnou jim byla branka, kterou ve 48. minutě vstřelil Vojtěch Princ - 3:0. Tento gól přinesl klid na kopačky a mohli v poklidu nadále kombinovat a vymýšlet další akce. Jedna z těchto akcí byla v 58. minutě přetavena v gól, kdy se prosadil Vlastimil Mikuláštík - 4:0. Soupeři se podařilo výsledek korigovat v 64. minutě z ojedinělé šance, a to po rohovém kopu, kdy po vyklouznutí míče z rukou brankáře skóroval nikým neatakován Petr Toral - 4:1. Domácí tým však pokračoval v nastoleném trendu a v 72. minutě mu byl odměnou další gól Vlastimila Mikuláštíka - 5:1. Tentýž hráč v 77. minutě zkompletoval hattrick 6:1. A protože soupeře i nadále nepouštěli do šancí, mohl si v 86. minutě připsat svou čtvrtou trefu v zápase opět Mikuláštík -7:1. Zápas strážští v poklidu dohráli a dokráčeli si tak k zaslouženému vítězství. K příštímu zápasu cestuje Stráž k derby vedle do Staré Hlíny, kde se dá očekávat na jejich větším hřišti proti zkušeným hráčům mnohem těžší bitvu.

Autor: Martin Zvára