2.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

Stará Hlína těsně porazila Kunžak, rozhodl Marek

12. P. Dolejší (p.) , 71. V. Marek - 35. Y. Sulimenko
21

V sobotu 21.8.2021 přivítal tým FK Stará Hlína na domácím fotbalovém stadionu tradičního soupeře TJ Kunžak. Domácí tým chtěl naplno bodovat a potěšit tak domácí fanoušky po dlouhé covidové pauze.

Poločas skončil nerozhodně

Úvod utkání patřil domácímu celku, aktivní hrou si Stará Hlína vytvářela mnoho brankových příležitostí, ale bez gólového efektu. Ve 12. minutě utkání byl v pokutovém území faulován domácí útočník Benda a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Petr Dolejší. Stará Hlína nadále pokračovala v kombinační hře a soupeře z Kunžaku do šancí ohrozit domácí branku nepouštěla. Během prvního poločasu pokračoval domácí tým v zahazování vyložených příležitostí a tak přišel ve 35. minutě utkání trest v podobě vyrovnávací branky, kterou vstřelil po individuální akci Yurii Sulimenko. Soupeře vyrovnávací gól dostal do hry a jen díky skvěle chytajícímu Jedličkovi, který zlikvidoval dobře zahrávané trestné kopy, se skóre do konce prvního poločasu nezměnilo i přesto, že Stará Hlína měla ještě několik slibných brankových příležitostí.

Marek vystřelil domácím tři body

Do druhé poloviny utkání nastoupil domácí tým ještě s větším odhodláním zvítězit. Hostující tým se zatáhl do obrany a Stará Hlína se snažila vstřelit rozhodující gól, ale i stoprocentní šance neproměňovala. V 71. minutě utkání se domácí tým dočkal a tříbodovou branku vstřelil Václav Marek. Konec zápasu se odehrával na polovině hostů a Stará Hlína tak zaslouženě zvítězila v domácím utkání proti Kunžaku 2:1.

Autor: Vladimír Hadač