--

--

Šlágr kola zvládl lídr!

0

V jednoznačném šlágru kola se utkal první Prostějov a dobře fungující tým z Uničova, figurující na třetí příčce. Utkání slibovalo zajímavou podívanou..

Střelec Kroupa opět udeřil

Trenér domácích František Jura se v základní jedenáctce do určité míry vrátil k sestavě z před dvou kol v Třebíči, kdy na kraje záložní řady postavil oba jmenovce Machálky. Na stoperu začal Rus, který dostal přednost před rozehrávajícím se Machynkem. V dresu hostí se po jednozápasové odmlce opět objevil na hrotu Krč, který zdejší prostředí dobře zná. Hned v první minutě se díky Nekudově pobídce prosmýkl do vápna Kroupa, po kontaktu s protihráčem však penaltu reklamoval marně. Po vzájemném oťukávání a zahřívacích zákrocích obou gólmanů přišlo vzrušení po čtvrthodině hry, kdy si Komenda naskočil na centrovaný míč, jeho trajektorie ale mezi tři tyče nesměřovala. Aktuální lídr MSFL se nadechl okolo dvacáté minuty. Nejprve diváky zvedla ze sedadel precizní kombinační akce, která začala u Milana Machálka, zprava zacentroval Nekuda a domácí kanonýr Kroupa měl před sebou jen prázdnou branku a v takových situacích je precizní - 1:0. O dvě minuty později si Milan Machálek narazil s Kroupou, ale zakončení chybělo více přesnosti, takže Uvízl stačil ještě míč vyškrábnout na rohový kop. Druhá desetiminutovka byla poté ve znamení nepřesných pokusů Uničova, o nic lépe se na druhé straně nevedlo ani Tomáši Machálkovi. Přesnější mušku neměl ani Nekuda, a tak se mohl naopak na druhé straně dvakrát prosadit Krč. Jeho průnik nejprve hasil za cenu žluté karty Kofroň, následný přímý kop postiženého ale po teči zdi skončil v zámezí. Sedm minut před přestávkou poslal Krč centr do vápna, Nuc balón chytře pustil Komendovi, zakončení ale chybělo. V první půli tak padla pouze jedna branka a domácí vedli 1:0.

Rychlá branka rozhodla

Chvíli po změně stran byl za svou aktivitu zaslouženě odměněn Milan Machálek. Po autovém vhazování zleva jej balón zastihl nekrytého na malém vápně, odkud nemohl netrefit soupeřovu síť. O čtvrt hodiny později mohl tentýž hráč definitivně rozhodnout, jenže v závěru jeho nájezdu na gólmana mu míč odepřel poslušnost a Uvízl situaci vyřešil. Bezprostředně po druhé brance jsme přečkali vypjatou situaci ve vlastním pokutovém území, kde byl důrazně bráněn Vasiljev, píšťalka rozhodčího naštěstí pro domácí zůstala němá. Zvláště v poslední půlhodině hry se domácí dostali pod soustředěný tlak hostí, pokusy Komendy, Nuce či Krče ale mířily mimo Kofroňovu branku. Ten musel prokázat dobré čtení hry při průniku Nuce, po němž dostal „naloženo“ do hlavy, naštěstí nešlo o nic vážného. Když deset minut před koncem na druhé straně nevyšla akce dvojice Nekuda – Kroupa, kdy prvně jmenovaný neměl šanci dostihnout narážečku ještě na hřišti, skončil zápas dvoubrankovým vítězstvím domácího lídra. Našlapaný stadion, kam si našlo cestu přes osm stovek fanoušků, slavil další výhru.  Jde zároveň o čtvrtý zápas v řadě, v němž domácí Kofroň udržel čisté konto. V dalším kole zavítá Prostějov do Kroměříže.

1.SK Prostějov
František Jura, trenér: "Připravovali jsme se na něj celý týden a do prvního gólu to bylo dobré. Pak jsme trošku přestali plnit, co jsme si řekli, a neměli jsme takové náběhy za obranu, ztráceli jsme míče uprostřed hřiště, nesbírali jsme odražené balony. To byl problém jak nahoře, tak dole. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a myslím si, že po změně stran to bylo lepší. Dnes to ale hlavně bylo vybojované,“

SK Uničov
Jiří Balcárek,trenér: "Prostějov ale vyhrál zaslouženě, byl produktivnější. Měli jsme strašně moc situací, z nichž jsme mohli ohrozit bránu, ale Prostějov to uhrál zkušeně. Rozhodovalo posledních třicet metrů, kdy domácí zúročili individuální kvalitu. Mají obrovskou sílu ve dvojici Kroupa, Nekuda. Tito dva hráči dali dohromady osmadvacet gólů, a jsou na tuto soutěž nadstandardní,“

Z. Kofroň [-] - A. Rus [-] (46. L. Machýnek [-] ) , M. Sus [-] , M. Hirsch [-] - L. Petržela [-] (75. T. Langer [-] ) , Z. Fládr [-] , M. Machálek [-] , J. Pančochář [-] , T. Machálek [-] (89. M. Sečkář [-] ) - K. Kroupa [-] , P. Nekuda [-]

SK Uničov
T. Uvízl [-] - L. Heinz [-] , J. Můčka [-] , R. Juřátek [-] , R. Vejvoda [-] - T. Nuc [-] (87. A. Řehák [-] ) , T. Binar [-] , D. Kuba [-] (67. D. Dostál [-] ) , T. Vasiljev [-] - T. Komenda [-] , A. Krč [-]

ŽK: 35. Z. Kofroň , 48. Z. Fládr , 60. M. Hirsch , 70. M. Sus - 89. A. Krč , 90. D. Dostál .
Místo: Olympijská ul.,tráva. Počet diváků: 810. Rozhodčí: ČERNÝ Josef - HÁJEK Kamil, PFEIFER Michal.