5.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

Zápas byl zrušen

Olešník ,,B" / Temelín vybojoval vítězství nad Římovem.

17

Hráči Olešníku ,,B" / Temelínu měli v hlavách dva debakly s celkovým skóre 0:18 a v tomto zápase měli co odčiňovat, jak pro sebe, tak pro svoje fanoušky. Naopak Římov přijel ve skvělém rozpoložení, když si v minulém kole poradil se silným Srubcem

Vyrovnaný poločas rozhodl Gutwirth.

Utkání od začátku prvního poločasu bylo vyrovnané, ale do největší šance se dostal domácí Gutwirth, když po nedorozumění hostů šel sám na branku, ale výborně zakročil brankář Kothánek. Hosté ze Římova sice vypadali živěji, ale zkušenější domácí spoléhali na rychlé protiútoky. Ve 29. minutě se také jeden povedl, i když opět s přispěním nedůrazu hostů, když již ztracený míč dokázali domácí vrátit před branku a tam Gutwirth ve své druhé velké šanci nezaváhal 1:0. Hosté měli také několik šancí, kdy ovšem netrefili branku. To se povedlo až v závěru poločasu, kdy trefil bránu Kukačka, ale pouze propagační střelou.

Druhý poločas gól nepřinesl.

Po přestávce se domácí postupně zatáhli do obrany a hru ve středu pole převzali hosté. Branku ovšem nebezpečně ohrozili jen jednou, kdy střílel Froněk, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval Cihla. Když v největší šanci hostů přestřelil odkrytou branku Žáček, jen potvrdil zmar v zakončení celého mužstva. V samém závěru měli i domácí několik možností jít do rychlého brejku, ale do vyložené šance se neprosadili a poslední minutě mohli litovat. Ve vápně se objevil osamocený Fiala, který ovšem hlavou opět netrefil branku, a tak hosté mohli slavit tři body.

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva (hráč): V zápase jsme měli šancí dost, ale branku jsme trefili dvakrát, k tomu není co dodat.