1.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Žabovřesky si poradily s rezervou Hluboké

14

Skoro po roce zavítal fotbalový zápas do Žabovřesk. Všichni byli natěšeni na pořádný ostrý match. Hluboká sice přijela ve 12 lidech, ale svojí kvalitu jistě má a domácí věděli, že to bude tuhý boj až do konce.

Začátek zápasu provázeli nepřesnosti

Za velkého úmorného vedra se týmy prvních 15 minut oťukávaly a bylo vidět spousty nepřesností na obou stranách. Ještě aby ne po takové době bez fotbalu. Poté už byly k vidění i šance na obou stranách. V 18. minutě po průnikové přihrávce dostal míč na kopačky Martin Kudláček, podzimní posila a nejprve tělem odmítl obránce, následně krásně šajtličkou poslal míč za záda brakáře Frcala 1:0. Za chvíli zahrozili hosté, ale Mádl proti střele Stejskala byla na svém místě.

Aktivní druhý poločas nakonec lépe zvládli domácí.

Druhý poločas  začali lépe hosté a hned ve 48.minutě z levé strany vystřelil Stejskal a domácí brankář Mádl poprvé kapituloval 1:1. Hosté ve druhé půli byli lepším týmem. Nastřelili dvě břevna, dvakrát míč vytěsnila na roh až domácí brankářská legenda Míra Mádl a několik míčů odvracela na poslední chvíli až obrana. Další branka do domácí sítě nepadla. Navíc paradoxně, když Hluboká byla lepším týmem na hřišti, se domácím povedl rychlý brejk. Ve vápně si pak prohodili míč mezi sebou Horský a Kudláček, druhý jmenovaný pak dával v 76. minutě do prázdné brány 2:1. Hosté pak měli na konci utkání ještě dva rohové kopy, ale se vším si dokonale poradila obrana. Zápas tak skončil 2:1 a Žáby si připsaly první letošní body do tabulky.