1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Kozmice schytaly pětku od Bolatic

36. M. Hartmann - 23. J. Gaida , 39. D. Kotík , 61. D. Kotík , 67. D. Kotík , 70. D. Kotík
16

Bolatice vyhrály o čtyři branky nad Kozmicemi.

Bolatice o víkendu zazářily v Kozmicích, když střelecky explodoval Kotík. Ale pěkně popořádku. Hosté vstoupili do utkání náporem, jenže Oberherr, Šula, Kotík a Šamárek se při neproměněných šancích pouze chytali za hlavu. Naprosto zaslouženého vedení se Bolatice dočkaly ve 23. minutě. Po standardní situaci Chromečky se nejprve dostal k míči Šamárek a poté úřadovala placírka Gaidy – 0:1. Domácí však dokázali poměrně brzy zareagovat. Po rohu Mlýnka se totiž prosadil Hartmann a na světelné tabuli se objevily dvě jedničky – 1:1. Ve 39. minutě rozjel svou kanonádu Kotík. Po jedovaté ráně Šuly se k němu šťastně odrazil balon, s nímž se Kotík vůbec nepáral – 1:2. Hosté hýřili aktivitou i po přestávce. Langer s Chromečkou ještě neuspěli, ale Kotík už pálil do černého. Na časomíře naběhla 61. minuta, když šel Šamárek do obětavého skluzu a Kotík se levačkou nemýlil – 1:3. Zanedlouho dokonce Kotík zkompletoval hattrick. Langer uprostřed hrací plochy ustál důležitý souboj a poslal míč doprava na Plačka, po jehož centru zvýšil Kotík hlavou na 1:4. Z jeho strany to však nebylo všechno. Za pár vteřin putoval balon přes Baránka, Plačka a Chromečku právě ke Kotíkovi, který přidal čtvrtý zářez na svou střeleckou pažbu – 1:5. Od ještě vyšší porážky Kozmice uchránil gólman Bortlík, když zneškodnil penaltu Chromečkovi. Nutno ovšem dodat, že byla nařízena právě po faulu Bortlíka na Chromečku.

TJ Sokol Kozmice
Karel Matysík, trenér Kozmic: „Zápas se mi těžce hodnotí. V prvním poločase jsme se ještě docela drželi. Gól do šatny nás ale úplně položil. Úplně jsme odpadli. Druhá půle už z naší strany nebyla dobrá. Musím uznat, že Bolatice byly o třídu lepší. Soupeř byl úplně někde jinde než my.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „V prvním poločase ještě Kozmice vzdorovaly, ale po přestávce si ani nekoply. Kluky musím pochválit, protože se k zápasu fajn postavili. Našli jsme navíc nového kanonýra, když se rozstřílel Kotík. Jen mi je trošku líto domácího gólmana Bortlíka, který je z Bolatic a dostal od nás pětku. Spoluhráči mu zrovna nepomohli.“

M. Bortlík [-] - A. Felgenträger [-] , Š. Kania [-] (79. R. Krpelík [-] ) , A. Babušík [-] (57. T. Gai [-] ) , M. Volný [-] , D. Mlýnek [-] , M. Hartmann [-] , M. Vošvrda [-] (57. . Silveira [-] ) , T. Herák [-] (65. V. Šimbovský [-] ) , L. Lesniak [-] , J. Holeček [-]