1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Kravaře přezimují v čele tabulky

16

Kravaře vyrály o dvě branky v Malých Hošticích.

Prestižní derby v prvním poločase nudilo. V domácím dresu se objevili v solidních palebných pozicích Stříbný s Jakubem Lichovníkem, jenže skóre se neměnilo. Kravaře litovaly především odvážného průniku Pavelka, po němž se marně tlačili do zakončení Tomíček s Kryštofem. Velice důležitý moment nastal krátce před přestávkou. Ve 39. minutě poslal Baranek průnikový pas na rozběhnutého Pavelka, který našel mezírku mezi nohama překvapeného gólmana Greipela – 0:1. Po přestávce už na trávníku existovalo pouze hostující mužstvo. Nejprve využil Baranek nedůslednosti domácí defenzivy, jenže samostatný únik potom neproměnil. O chvíli později rozezvonil tyčku Bitomský a gólem neskončila ani dorážka Hegera. Heger si sypal popel na hlavu také při zahozeném sólovém nájezdu. Až necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem si Baranek počínal na dlouhý pas Ferenze a ranou ze dvaceti metrů překonal Greipela – 0:2. Za okamžik ovšem hrubě chyboval Schreier, Jakub Lichovník skvěle zakombinoval se Strouhalem a mladíček Pater dal utkání nový náboj – 1:2. Kravaře ale neponechaly nic náhodě a ještě vsítily třetí branku. Těžký rozehrál nakrátko roh se Schreierem a načechral přesný centr na hlavu Baranka, který navzdory své menší postavě kraloval ve vzduchu – 1:3. Hostující tým tak přezimuje v čele tabulky s čtyřbodovým náskokem.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: Upřímně musím říct, že mě Kravaře trošku zklamaly. My jsme nastoupili v hodně polepené sestavě, ale přesto jsme favoritovi dokázali konkurovat. Máme velkou marodku, když dostali příležitost dorostenci a rozhodně nezklamali. Zápas to byl dost nervózní, plný ostrých zákroků.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař:: „V prvním poločase jsme se prali se silným protivětrem. Vůbec se nedalo hrát. Hodně nám pomohl gól do šatny a po přestávce už to byl festival neproměněných šancí. Dlouho jsme se nemohli prosadit. Klidně jsme mohli zvítězit mnohem vyšším rozdílem. Jinak to byl ale fotbal okresní úrovně.“

J. Greipel [-] - J. Droppa [-] , J. Lichovník [-] , P. Stříbrný [-] , A. Rychlý [-] (62. V. Pater [-] ) , M. Adamčík [-] , D. Schrom [-] , A. Habura [-] (46. D. Strouhal [-] ) , J. Lichovník [-] , P. Mlýnek [-] , J. Chřibek [-]

L. Hudeček [-] - M. Pavelek [-] , R. Baranek [-] , V. Těžký [-] , L. Kupka [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (90. D. Brzeska [-] ) , M. Schreier [-] , V. Kryštof [-] (63. K. Nestroj [-] ) , V. Tomíček [-] (63. O. Bitomský [-] ) , J. Barcal [-]

Počet diváků: 187. Rozhodčí: MITURA Michal - MACHALA Petr, BARTEK Libor.