1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Chlebičov vyhrál nad Slovanem

16

Chlebičov vyhrál v Ostravě o pět branek.

Fotbalisté Chlebičova minulou sobotu zcela převálcovali ostravský Slovan, který zcela zaslouženě uzavírá tabulku. Začátek zápasu ovšem hostům nevyšel, protože jim ve 3. minutě nesklapla ofsajdová past a Ciesarik otevřel skóre – 1:0. Svěřenci trenéra Axmanna ovšem nepropadali panice a dostali soupeře pod obrovský tlak. Příležitosti Černohorského, Bugy a Matyáška ještě domácí přežili. Potom ovšem gólman Sleczka fauloval ve vápně Černohorského a Kužel se z penalty nemýlil – 1:1. Jinak ale Sleczka držel svůj tým nad vodou, protože zneškodnil další tutovky Černohorského a Bugy. Až ve 25. minutě odcentroval do šestnáctky Matyášek a úplně volný Kužel si vychutnal Sleczku – 1:2. Kužel potom atakoval hattrick, jenže rozezvonil pouze břevno. Stále ještě před přestávkou v koncovce pohořeli i Radek s Matyáškem. Zasloužená pojistka tak přišla až ve 48. minutě. Koneczný napřáhl zpoza šestnáctky a Sleczka plachtil vzduchem marně – 1:3. O pár vteřin později se pěkně uvolnil Černohorský a zvýšil již na 1:4. Chlebičov na trávníku absolutně dominoval, jenže stoprocentní šance Radka, Matyáška, Bugy anebo Černohorského se neujaly. Hosté tedy zvýraznili svůj náskok až v samém závěru. Nejprve převzal Sýkora balon od Kužela, poté tvrdě vypálil a Drexler stál ve správný moment na správném místě – 1:5. Vzápětí Kužel chytře přehodil Sleczku, takže završil hattrick – 1:6.

TJ Slovan Ostrava
Jaromír Krystek (vedoucí týmu): Dobře jsme začali, a špatně jsme skončili, jako celý podzim. Musíme si sednout a zanalyzovat, a vyvodit závěry pro jarní sezónu.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Začátek zápasu nám nevyšel, když jsme brzy inkasovali. Tenhle gól nám ale paradoxně pomohl, protože jsme od té doby byli jasně lepším týmem. Soupeře jsme úplně válcovali, když jsme hrozili především po centrech ze stran. Kdybychom byli přesnější v koncovce, tak bychom zvítězili dvouciferným rozdílem.“

F. Sleczka [-] (60. Z. Hypš [-] ) - L. Ciesarik [-] , P. Staněk [-] (74. A. Sýkora [-] ) , L. Tydlačka [-] (74. A. Šindler [-] ) , T. Kaventa [-] , J. Holcman [-] , T. Vráždil [-] (60. R. Kostka [-] ) , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-] , D. Valder [-] (46. M. Trávníček [-] ) , T. Pastrňák [-]

J. Hegar [-] - M. Stošek [-] , L. Kužel [-] , R. Kutty [-] , V. Koneczný [-] , J. Radek [-] (74. R. Kolig [-] ) , A. Černohorský [-] (85. V. Sýkora [-] ) , D. Matyášek [-] (80. D. Benek [-] ) , L. Buga [-] , M. Hoza [-] , D. Drexler [-]

ŽK: 86. L. Ciesarik - 12. J. Radek , 54. M. Hoza .
Počet diváků: 52. Rozhodčí: DYTKO Gustav - SZKUTA Petr, KROKOSZ Zdislav.