2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Derby pro Kravaře

16

Kravaře vyhrály o tři branky.

Kravaře sice na domácí půdě nezaváhaly, ale Štěpánkovice jim cestu za třemi body dost znepříjemnily. Favorit se dlouho nedokázal prokousat přes tuhou defenzivu hostů. Pokusy Těžkého s Barankem navíc zlikvidoval gólman Lukovics. Na opačné straně nebezpečně zakončoval Husovský, jenže ani on neměl střelecké štěstí. Až ve 32. minutě nevyšel Štěpánkovicím roh, po němž předvedly Kravaře smrtící kontr. Baranek totiž vyslal do sólového nájezdu Pavelka, který zachoval chladnou hlavu – 1:0. Těsně před přestávkou si vybral slabší chvilku Lukovics. Domácí kapitán Barcal napřáhl z úctyhodné vzdálenosti, balon trošku zaplaval ve vzduchu a Lukovics nestačil zareagovat – 2:0. Hosté ožili v 52. minutě, kdy kravařský brankář Kurka nedosáhl na centr Stromského a Kožušník pohotově korigoval na 2:1. Za necelou čtvrthodinku ovšem bodové naděje Štěpánkovic znovu pohasly. Lukovics podběhl centr Nestroje, Baranek si šikovně zpracoval míč hrudí a následně ho zavěsil do sítě – 3:1. Vítězství favorita pak v závěru jistil Těžký. V hostujícím vápně vznikla nepřehledná skrumáž, po které se balon odrazil za šestnáctku, odkud Těžký propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. Zatímco Kravaře se opět přiblížily svému postupovému snu, Štěpánkovicím pomalu začíná zvonit hrana.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Nebylo to vůbec jednoduché, protože Štěpánkovice bránily v jedenácti lidech a čekaly na brejky. Chvilku nám trvalo, než jsme se přes jejich obranu prosadili. Pořád jsme hráli do plných, ale naštěstí jsme to zvládli. Po inkasovaném gólu jsme sice znervózněli, ale potom jsme naštěstí dali třetí branku. Za body jsme rádi.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Kluci se snažili, takže v tomto směru jim nemám co vytknout. Kravaře jsme úplně jinde, takže jsme hráli z hlubokého bloku a snažili jsme se hrozit z brejků anebo standardních situací. Mrzí mě, že jsme vlastně soupeři vítězství darovali. Dostali jsme opravdu hloupé góly.“

D. Kurka [-] - O. Bitomský [-] (58. V. Tomíček [-] ) , R. Baranek [-] , V. Těžký [-] , E. Peterek [-] (58. J. Ohřál [-] ) , L. Kupka [-] , J. Heger [-] , M. Schreier [-] , K. Nestroj [-] (70. V. Kryštof [-] ) , M. Pavelek [-] , J. Barcal [-]

M. Lukovics [-] - R. Husovský [-] , D. Kožušník [-] (70. T. Kolečkář [-] ) , D. Novák [-] , F. Stromský [-] , M. Hrbáč [-] (86. L. Kufka [-] ) , L. Peterek [-] (73. T. Tomíček [-] ) , J. Tomíček [-] , R. Krzisch [-] , M. Samson [-] , R. Heider [-]

Počet diváků: 358. Rozhodčí: JANTOŠ Pavol - GANAJ Martin, KLIMEK Tomáš.