2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Ludgeřovice rozhodly po pauze

24. V. Polášek (vl.) - 14. M. Pěntka , 86. D. Zbořil , 89. L. Fojtík
16

Zlatníky doma prohrály o dvě branky s Ludgeřovicemi.

Zlatníky tentokrát na svém hřišti neuspěly, když proti Ludgeřovicím padly v samém závěru. Favorizovaní hosté vycenili zuby hned v 5. minutě, jenže Fojtík při sólovém nájezdu selhal, protože zamířil vedle. Ludgeřovice se ovšem nenechaly otrávit, takže po necelé čtvrthodině zápasu slavily. Fojtík načechral roh na hlavu Pěntky, který se v podobných situacích většinou nemýlí – 0:1. Domácí se však nechtěli vzdát bez boje. Hlavička Lukáše Němčíka ještě změnu skóre neznamenala, ale ve 24. minutě už se Zlatníky dočkaly vyrovnávací trefy. A ani se nemusely snažit, protože padla dost kuriózním způsobem. Hostující Polášek vracel balon z půlky hřiště gólmanovi Hájkovi, kterému míč přeskočil nohu a zastavil se až v síti – 1:1. Ve druhém dějství si Ludgeřovice vytvořily značnou územní převahu, jenže nezvládaly předfinální fázi, takže brankář Janetzký se příliš nezapotil. Pořádně oddechnout si hosté museli po zákroku Poláška na Korbela, protože rozhodčí Petroš neodpískal jasnou penaltu. Další hořkou pilulku Zlatníky spolkly v 86. minutě. Fojtík totiž vykreslil parádní kolmici na Davida Zbořila, který potvrdil pověst kanonýra – 1:2. O pár vteřin později už by na domácí celek nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Nagy našel uvnitř šestnáctky Fojtíka a ten se slabší pravačkou nemýlil – 1:3. Ludgeřovice tak prodloužily vítěznou sérii na tři zápasy.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Vzhledem k průběhu utkání jsme zklamaní. Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Ludgeřovice sice byly kombinačně lepší, ale nešly jim finálky, takže si moc šancí nevytvořily. Závěr zápasu bohužel ovlivnila chyba rozhodčího, který neodpískal jasnou penaltu na Korbela. Místo toho pak soupeř rozhodl

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Dlouho jsem nezažil, aby soupeř takhle zdržoval. Od gólu na 1:1 domácí pořád polehávali, když se za každou cenu snažili udržet remízu. Po přestávce jsme soupeře opravdu zmáčkli, ale férově musím přiznat, že nám rozhodčí odpustil penaltu. Skoro z protiútoku jsme pak vstřelili rozhodující branku.“

K. Janetzký [-] - T. Řehulka [-] (55. M. Bláha [-] ) , L. Němčík [-] (69. R. Bláha [-] ) , T. Němčík [-] (46. V. Dočkal [-] ) , R. Chmel [-] , M. Levay [-] , J. Fruncek [-] , P. Holuša [-] , M. Korbel [-] , O. Kořínek [-] , P. Pospíšil [-]

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , T. Gellner [-] (58. K. Bélai [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (91. V. Šafarčík [-] ) , D. Fekete [-] , L. Fojtík [-] , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , T. Zbořil [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 42. P. Holuša , 59. R. Chmel , 78. M. Korbel - 78. V. Polášek , 91. D. Zbořil , 93. D. Martiník .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: PETROŠ Radim - MITURA Michal, REVAJ Jakub.