2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Mokré Lazce vykradly Chlebičov

15

Lazce vyhrály v Chlebičově o jednu branku.

Vše podstatné se sice v Chlebičově stalo až v závěrečné půlhodince, ale vezměme to pěkně popořádku. Na začátku utkání hýřili aktivitou spíše domácí fotbalisté. Hned v úvodu zakročil gólman Vilímek před Korbelem. Právě Korbel potom pálil po centru Černohorského nepřesně a podobně vychýlenou mušku následně předvedli také Benek se Stoškem. Mokré Lazce ale také dokázaly vystrčit růžky. Vedoucí trefu nejprve odmítl Lomozník, který po ideálním pasu Lukáše přepálil břevno. Těsně před přestávkou selhal rovněž Galvas, když ho našel uvnitř šestnáctky Lukáš. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhém dějství scházely pouze centimetry Líbařovi, protože rozezvonil břevno. Do střelecké listiny se tak premiérově zapsal Lukáš, který po hrubce Drexlera našel volné místo v postoji brankáře Hegara – 0:1. Dost zajímavý moment nastal v 83. minutě, protože Galvas zakroutil svůj roh s pomocí větru přímo do domácí kasy – 0:2. O pár vteřin později však poslal Koneczný průnikový pas na Matyáška, který vrátil Chlebičov zpátky do zápasu – 1:2. Hosté ovšem neznervózněli a opláceli podobnou mincí. Galvas si po pasu Košňovského vychutnal stopera Hozu a slabší pravačkou zvýšil na 1:3. Svěřenci trenéra Axmanna už dokázali pouze snížit. Kolig uviděl ve vápně naprosto volného Matyáška, který opět rozšířil svou gólovou sbírku – 2:3. Vyrovnat už se domácím nepodařilo, takže Mokré Lazce braly cenné tři body.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Musím říct, že jsme předvedli velice špatný výkon. Bylo to úplně bez pohybu, důrazu a agresivity. Přesto jsme si vytvořili několik zajímavých příležitostí. Jsme hodně zklamaní, protože se nám nepovedlo navázat na předchozí venkovní vítězství s Darkovičkami. Mokré Lazce ale hrály velmi dobře. “

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Zápas dost ovlivnil silný vítr, s nímž jsme měli v první půli velké problémy. Po přestávce už si troufnu říct, že jsme byli lepším týmem, takže jsme zvítězili zaslouženě. Ze zápasu jsem měl obavy, protože jsme přijeli s jediným náhradníkem a někteří kluci hráli se sebezapřením. Zvládli jsme to však výborně. Je to milé překvapení.“

J. Hegar [-] - D. Benek [-] (66. D. Drexler [-] ) , L. Kužel [-] (30. M. Stošek [-] ) , R. Kutty [-] , V. Koneczný [-] , M. Dzierža [-] , A. Černohorský [-] , A. Korbel [-] , D. Matyášek [-] , M. Hoza [-] , R. Kolig [-]

Z. Vilímek [-] - M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] , K. Lomozník [-] , M. Němčík [-] , D. Líbař [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (58. L. Hiemer [-] ) , Z. Říman [-] , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

ŽK: 34. T. Kosňovský , 60. P. Galvas .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: MITURA Michal - KLEČACKÝ Marek, CHLEBOVSKÝ Bohumír.