2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Stará Bělá rozhodla v prvním poločase

16

Stará Bělá vyhrála o čtyři branky.

Malé Hoštice odjely do Ostravy s torzem sestavy, které v prvním poločase nedokázalo favoritovi vzdorovat. Stará Bělá nakročila k vítězství již v 9. minutě, kdy Droppa podběhl dlouhý aut a Vidiševský bombou nártem málem protrhl síť – 1:0. O chvíli později hosté dotahovali dvoubrankové manko. Tentokrát uvnitř šestnáctky zaváhal Erik Klinger a Kožík poslal domácí družinu do trháku – 2:0. Ještě hůře se Malým Hošticím dýchalo od 32. minuty. Vidiševský se řítil sám na gólmana Greipela a po učebnicovém blafáku zasunul balon do prázdné kasy – 3:0. V destrukci hostující defenzivy poté pokračoval Dziža, který krátce před přestávkou upravil na hrozivých 4:0. Ve druhé půli naštěstí Stará Bělá trošku polevila, takže přenechala iniciativu soupeři. Hosté mohli několikrát skórovat, jenže s koncovkou si zrovna netykali. Bídnou střeleckou efektivitu ukázali Stříbný, Dominik Klinger, Adamčík, Droppa a Chřibek, kteří vůbec netrefili prostor mezi třemi tyčemi. Trošku lépe zamířil Šafarčík, ale našel pouze náruč pozorného brankáře Preisnera. A když už Dominik Klinger hlavou zužitkoval roh Šafarčíka, tak sudí pískali útočný faul. Malé Hoštice navíc kromě bodů přišly také o zraněného Dominika Klingera, do kterého v závěru nesmyslně zajel ostravský Sýkora

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): První poločas byl z naší strany fantastický, krásné akce a zasloužené vedení. Musím říct, že hrát takhle svůj tým jsem ještě neviděl. Hráči tam nechali všechno. Druhý poločas už byl trošku odlišný, ale to i díky tomu, jak kluci jezdili v první půli. a tak musím kluky pochválit, jak to zvládli!

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Do Staré Bělé jsme odjeli v hodně oslabené sestavě, takže v prvním poločase nás soupeř převyšoval úplně ve všem. Po přestávce jsme se zlepšili, když jsme si vytvořili spoustu šancí, ale zradila nás koncovka. Mohli jsme to aspoň trošku zdramatizovat. Chci poděkovat našim skvělým fanouškům, že nás povzbuzovali.“

T. Preisner [-] - J. Jurásek [-] , T. Brezovský [-] , J. Dziža [-] (76. A. Akritidis [-] ) , M. Petrík [-] , D. Kožík [-] (84. J. Kouřil [-] ) , J. Vidiševský [-] (84. M. Kulaviak [-] ) , A. Lyčka [-] (63. N. Sýkora [-] ) , A. Akritidis [-] , D. Šebesta [-] (84. J. Kačer [-] ) , O. Pytlík [-]

J. Greipel [-] (46. E. Vltavský [-] ) - J. Droppa [-] , P. Stříbrný [-] , J. Chřibek [-] , D. Kostka [-] , O. Šafarčík [-] , M. Holčapek [-] , M. Adamčík [-] , E. Klinger [-] , J. Lichovník [-] , D. Klinger [-]

ŽK: 76. A. Akritidis , 89. N. Sýkora - 70. P. Stříbrný , 77. D. Klinger .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: CHMIEL Marek - DIMUN Michal, BANOT Vojtěch.