13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Ludgeřovice otočily ve druhé půli

19

Ludgeřovice vyhrály o jednu branku nad Bolaticemi.

Bolatice na vlastním stadionu nečekaně podlehly Ludgeřovicím. Ty se poprvé prosadily již v 11. minutě. Po rohovém kopu domácího Šuly vyboxoval hostující gólman Hájek balon na Davida Zbořila, který předvedl parádní sprint a nesobecky vyzval ke skórování Fojtíka – 0:1. Poté ovšem chyboval ludgeřovický Gellner, takže míč rychle putoval přes Slivku, Oberherra a Chromečku až k Šulovi, který se nemýlil – 1:1. Za pár vteřin už hosté prohrávali. Oberherr nejprve uvolnil Chromečku, po jehož centru sklepl Baránek balon Šamárkovi a ten otočil skóre na 2:1. Nutno dodat, že se v této situaci fatálně nedohodli Hájek s Nagym. Otřesené Ludgeřovice potom ještě přežily slibné příležitosti Oberherra a Šuly. Zkraje druhé půle zazlobil bolatický Baránek, ale potom už přišla řada na tým z Hlučínska. David Zbořil našel ve vápně svého bratra Tobiáše Zbořila, který uviděl lépe postaveného Bélaie a začínalo se prakticky od nuly – 2:2. Hosté vycítili šanci a atraktivní duel nakonec překlopily na svou stranu. Po výkopu Hájka uspěl Pěntka v důležitém vzdušném souboji, Bélai oslovil přesným pasem Davida Zbořila a ten nezaváhal – 2:3. Domácí potom vrhli všechny síly do útoku, za což mohli pykat, jenže tutovky Fojtíka, Martiníka anebo Bandyho se minuly účinkem. V nastavení se Bolatice za držení Šamárka dožadovaly penalty, ale rozhodčí Matula byl jiného názoru.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: Zápasu by asi více slušela remíza. Bohužel jsme si to sami pokazili, když jsme neudrželi nadějné vedení. Neproměnili jsme pár šancí a soupeř nám dal po přestávce slepené góly. Ve druhém poločase jsme ale nepochopitelně přestali hrát. Navíc nás poškodil rozhodčí, protože v nastavení neodpískal jasnou penaltu na Šamárka.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Myslím si, že jsme byli šťastnějším týmem. Na druhou stranu jsme možná byli o ten jeden gól lepší. Začali jsme celkem dobře, když jsme se brzy ujali vedení, ale pak nastala hluchá pasáž, které soupeř využil. Během přestávky proběhla v naší kabině pořádná bouřka a evidentně to zabralo. Za tři body jsme hodně rádi.“