13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

16. J. Fruncek , 34. R. Chmel , 80. J. Tůma
19

Zlatníky o tři branky porazily Malé Hoštice.

Malé Hoštice se představily v dost oslabené sestavě, přesto hned v úvodu otestoval Jakub Lichovník pozornost domácího gólmana Janetzkého. Zlatníky se poprvé přihlásily o slovo po trestňáku Pospíšila, který jemně tečoval Holuša a Korbel pálil zblízka nad břevno. V 16. minutě se Korbel raději převtělil v nahrávače, když vybojoval balon pro Fruncka a ten v obrovské šanci nezaváhal – 1:0. Hostující výběr reagoval příležitostmi Stříbného a Adamčíka, ale zkušený Janetzký se znovu nenechal překvapit. O slovo se tedy přihlásili borci ze Zlatník. Po standardní situaci Pospíšila se vyšrouboval do vzduchu Chmela a precizní hlavičkou vymetl šibenici – 2:0. Těsně před přestávkou ještě Fajkus rozezvonil tyčku. Ve druhém poločase už se Malé Hoštice z trávníku úplně vytratily. Za zmínku stál maximálně propagační pokus Šafarčíka. Domácí se častěji tlačili do zakončení, ale několikrát se od nich odklonila štěstěna. Nejprve uháněl Korbel zboku sám na brankáře Honku a trefil tyčku. O konstrukci hostující svatyně poté zazvonili rovněž Levay s Fajkusem. Smolař zápasu Fajkus orazítkoval tyčku také v 80. minutě, neuspěl ani dorážející Korbel, takže vše musel napravit až Tůma, který pokořil bezmocného Honku – 3:0. Zlatníky se díky nedělnímu vítězství znovu vzdálily sestupovým patrům a zároveň se v tabulce přiblížily Malým Hošticím.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Věděli jsme, že soupeř přijede bez několika opor, takže jsme brali pouze tři body. Jsem rád, že se nám povedlo zvítězit. První poločas byl z naší strany kvalitní, po přestávce už jsme se trošku trápili. Nedokázali jsme podržet balon, ale hlavní je, že jsme v zápase vstřelili tři góly. Tabulka hned vypadá lépe.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Chyběli nám čtyři lidi za základu a navíc se nám pak zranil Jakub Lichovník. Mladí kluci se sice snažili, ale ukázalo se, že je I. A třída ještě nad jejich síly. Z porážky však neděláme tragédii. Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem, jenže vpředu nám chyběla kvalita, takže už jsme utkání nezdramatizovali.“

K. Janetzký [-] - J. Tůma [-] , R. Chmel [-] (84. V. Dočkal [-] ) , M. Levay [-] (84. T. Němčík [-] ) , J. Fruncek [-] , P. Holuša [-] , D. Bláha [-] (33. L. Fajkus [-] ) , M. Bláha [-] (76. O. Kořínek [-] ) , M. Korbel [-] (84. R. Bláha [-] ) , T. Řehulka [-] , P. Pospíšil [-]

M. Honka [-] - J. Lichovník [-] (46. A. Rychlý [-] ) , P. Stříbrný [-] (84. R. Režnar [-] ) , J. Chřibek [-] , D. Kostka [-] , O. Šafarčík [-] , D. Schrom [-] , M. Adamčík [-] , J. Lichovník [-] , J. Droppa [-] , M. Holčapek [-] (87. F. Vaněk [-] )

ŽK: 18. T. Řehulka , 67. M. Korbel - 53. P. Stříbrný .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: RITTER Jakub - KUBÁČEK Vojtěch, LEŠKO Ondřej.