13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Hradec v důležitém zápase porazil Štěpánkovice

19

Hradec vyhrál o tři branky.

Fotbalisté Hradce nad Moravicí si sice na domácím trávníku poradili se Štěpánkovicemi, ale k vítězství nevedla úplně jednoduchá cestička. Svěřenci trenéra Mičky se přitom radovali hned v 5. minutě. Richard Lichý utekl po pravém křídle a poslal do vápna ostrý centr, na který Veřmiřovský zareagoval lépe než hostující brankář Lukovics – 1:0. Štěpánkovice mohly odpovědět hlavičkou Heidera, který ovšem rozezvonil pouze břevno a Husovský se k dorážce neprobil. Domácím pak pomohl gól do šatny. Novák totiž odvrátil balon pouze před šestnáctku, kde ho Richard Lichý pustil Danielu Wiwegerovi a ten zvýšil na 2:0. Třetí úspěšný zásah si Hradec schoval na 72. minutu. Černín totiž po efektní a zároveň efektivní zasekávačce zamířil přesně k tyči – 3:0. Štěpánkovice ovšem prokázaly hodně bojovného ducha. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem fauloval Moc uvnitř pokutového území Grigarčíka a Husovský penaltou nepohrdl – 3:1. Ještě větší drama Husovský zařídil v 82. minutě, když si naběhl na časovaný pas Nováka a nekompromisně rozvlnil síť – 3:2. Hosté potom vsadili vše na útočnou kartu, jenže sázka na riziko se jim nevyplatila. Do otevřené obrany Štěpánkovic nejprve vlétl Krejsa a definitivně zlomil houževnatý odpor soupeře – 4:2. O pár vteřin později utekl všem čerstvý Hebelka a nesobecky vybídl ke skórování Machuru, který dal výsledku finální podobu 5:2.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale nebylo to vůbec jednoduché. Vyšel nám začátek zápasu a pak jsme navíc dali důležitý gól do šatny. Po přestávce jsme si to ovšem úplně zbytečně zkomplikovali. Trošku jsme se strachovali, ale naštěstí jsme pak ještě udeřili v závěru do otevřené obrany. Jsme rádi, že jsme znovu odskočili spodku tabulky.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Výsledek je špatný, ale klukům opravdu nemám co vytknout. Akorát mě štve, že stále děláme hloupé chyby, z nichž soupeři dávají laciné góly. Jsem rád, že jsme to nezabalili ani za stavu 3:0. Zdravě jsme se naštvali a ještě jsme to zdramatizovali. V závěru už jsme museli riskovat. Prostě hrajeme to, na co momentálně máme.“

M. Válek [-] - R. Holuša [-] , T. Moc [-] , M. Černín [-] (83. M. Šimeček [-] ) , T. Krejsa [-] , L. Veřmiřovský [-] (78. T. Hebelka [-] ) , R. Lichý [-] , D. Wiweger [-] , D. Machura [-] , M. Lichý [-] , Š. Poštulka [-]

M. Lukovics [-] - R. Husovský [-] , D. Kožušník [-] (77. L. Kufka [-] ) , D. Novák [-] , D. Harazim [-] (62. F. Stromský [-] ) , M. Hrbáč [-] , T. Kolečkář [-] (46. M. Grigarčík [-] ) , J. Tomíček [-] , R. Krzisch [-] (46. L. Peterek [-] ) , M. Samson [-] , R. Heider [-]

Počet diváků: 80. Rozhodčí: HOŠEK Jiří - KOVAŘIK Ondřej, BYSTROŇOVÁ Eleanor.