12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Zápas skončil nerozhodně

20

Malé Hoštice se rozešli nerozhodně s Hradcem.

Nedělní odpoledne patřilo v Malých Hošticích fotbalu, když se svěřenci trenéra Grygarčíka střetli s dlouholetým rivalem z Hradce nad Moravicí. Do zápasu vkročili lépe domácí, kteří v 16. minutě využili fatálního podklouznutí Poštulky a před Šafarčíkem zívala prázdná kasa – 1:0. Poté si Mlýnek narazil balon s Dominikem Klingerem a protáhl gólmana Válka. Další střelecké pokusy Malých Hoštic vyprodukovali Jakub Lichovník, Dominik Klinger a Šafarčík. Hosté se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit, když odvážně pálili Daniel Wiweger s Machurou a dělovku Matyáše Lichého dokonce zastavilo břevno. Těsně před přestávkou se však nechal zbytečně vyloučit hradecký Manderla. Hosty ale ani tento těžký moment nezlomil. Po přestávce působili mnohem aktivnějším dojmem, takže domácí se při přesilovce s výjimkou Stříbného k ničemu kloudnému nepropracovali. V 65. minutě se navíc síly na trávníku srovnaly, protože Mlýnek zatahal za záchrannou brzdu a po faulu na Daniela Wiwegera obdržel červenou kartu. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem se Hradec dočkal zaslouženého vyrovnání. Daniel Wiweger sklepl míč Machurovi, který pohotově rozvlnil síť – 1:1. Hosté vycítili šanci, jenže hlavičku Daniela Wiwegera po centru Matyáše Lichého dokázal brankář Honka bravurně vyškrábnout ze šibenice. V nastavení sahaly po třech bodech Malé Hoštice. Rána Schroma ovšem pohladila pouze horní část břevna.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Remízu bych označil za spravedlivou. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme byli takových pětadvacet minut hodně aktivní. Vyústilo to ve vedoucí branku. Potom jsme ovšem přenechali iniciativu soupeři. Snažili jsme se hrozit z rychlých brejků, ale bohužel jsme druhý gól nepřidali.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Myslím si, že jsme klidně mohli zvítězit. V prvním poločase jsme měli vstřelit gól a pak bych věřil tomu, že to úplně otočíme. Paradoxně nám pomohlo vyloučení, protože jsme se semkli a lépe jsme na trávníku spolupracovali. Náš výkon opravdu nebyl špatný.“

M. Honka [-] - P. Mlýnek [-] , J. Lichovník [-] (77. D. Schrom [-] ) , P. Stříbrný [-] , J. Droppa [-] , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , D. Klinger [-] , E. Klinger [-] , J. Lichovník [-] (19. D. Pospěch [-] ) , D. Kostka [-]

M. Válek [-] - J. Štencel [-] , R. Hendrych [-] , M. Černín [-] , L. Veřmiřovský [-] (81. M. Šimeček [-] ) , Š. Poštulka [-] , D. Wiweger [-] , D. Machura [-] , T. Manderla [-] , M. Lichý [-] , R. Lichý [-]

ŽK: 30. J. Lichovník , 48. D. Kostka - 16. T. Manderla . ČK: 65. P. Mlýnek - 43. T. Manderla .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: TVRDÝ Zbyněk - MORAVEC Roman, TĚŽKÝ Michal.