12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Bolatice daly čtyřku Štěpánkovicím

20

Bolatice vyhrály o čtyři branky.

Ve Štěpánkovicích proběhl velký fotbalový svátek, protože se tam uskutečnilo prestižní derby domácích fotbalistů s Bolaticemi. Hosté začali trošku lépe, jenže volej Chromečky se nevešel mezi tři tyče. Chromečka se tak zapsal do listiny střelců až v 15. minutě. Po zákroku Grygarčíka na Oberherra se pískala penalta, proti které sice Štěpánkovice hlasitě protestovaly, ale k ničemu jim to nebylo platné. Pokutového kopu se zhostil Chromečka a zachoval pevné nervy – 0:1. Domácí reagovali centrem Hrbáče a nebezpečnou hlavičkou Samsona. Také Bolatice se snažily udeřit ze vzduchu, jenže příležitosti Šamárka a Monsbergera zázračně zlikvidoval gólman Lukovics. Kotík s Oberherrem pro změnu ukázali dost vychýlenou mušku. Agilní Šamárek selhal i zkraje druhé půle, což později platilo rovněž pro Oberherra, takže hosté definitivně rozhodli až necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Po akci Chromečky se dostal k balonu Monsberger a tentokrát nezaváhal – 0:2. Štěpánkovice naprosto rezignovaly, což byla voda na bolatický mlýn. O pár vteřin později poslal Aleš Baránek do vápna ostrý centr a Šamárek zlomil střelecké prokletí – 0:3. Poslední hořkou pilulku potom domácí borci spolkli po nahrávce  Monsbergera na Šamárka, jenž narýsoval kolmici na Chromečku, který nacpal míč nekompromisně do víka – 0:4. Hosté se tak stále nacházejí na bedně, zatímco jejich soupeř se nevyhne náročné bitvě o záchranu.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Zápas hrubě ovlivnili velice špatní rozhodčí. Penalta se vůbec neměla pískat, když tam Oberherr nadskočil. Jinak musím kluky pochválit, protože více než sedmdesát minut soupeři vzdorovali. Akorát koncovku jsme nezvládli. Bolatice byly trošku silnější na míči, ale šlo o vyrovnané utkání.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Hrálo se na velmi špatném terénu, když to hodně skákalo. My jsme se bohužel přizpůsobili soupeři, takže jsme hlavně nakopávali dlouhé balony dopředu. První poločas byl vyrovnaný, po přestávce už Štěpánkovice fyzicky odešly. Dá se říct, že jsme utkání kontrolovali, ale rozhodnout jsme měli mnohem dříve.“

M. Lukovics [-] - D. Kožušník [-] (50. L. Kufka [-] ) , D. Novák [-] , T. Kolečkář [-] (66. D. Harazim [-] ) , M. Hrbáč [-] , T. Tomíček [-] (46. F. Stromský [-] ) , J. Tomíček [-] , P. Grygarčík [-] , R. Krzisch [-] (79. J. Machala [-] ) , M. Samson [-] , R. Heider [-]