12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Soupeři se rozešli smírně

20

Stará Bělá zachránila bod v závěru zápasu.

Necelá stovka diváků své návštěvy stadionu v Chlebičově rozhodně nelitovala, protože sledovala velmi zajímavý duel. Úvodní minuty patřily domácím fotbalistům. Nejprve si výtečně porozuměli Radek s Kuželem, jehož pohotový pokus zlikvidoval hostující gólman Preisner. O pár vteřin později už propuklo na lavičce Chlebičova veselí. Buga vyslal do samostatného úniku Černohorského, který zachoval ledový klid – 1:0. Stará Bělá potom pořádně přitopila pod kotlem, jenže neměla tolik potřebné štěstí. Hosté totiž hned dvakrát zazvonili balonem o břevno. Pomyslný štafetový kolík tedy převzali domácí. Po standardní situaci Kužela se dostal k odraženému míči Radek a nádhernou střelou přes hlavu zvýšil na 2:0. Hosté ale nepropadali panice. Čerstvou krev do žil jim vlila 52. minuta, kdy Chlebičov nepokryl ve vápně Brezovského, který zařídil zápasovou zápletku – 1:2. Drama vrcholilo v samém závěru. Domácí litovali především nebezpečného výpadu Korbela, který hledal lépe postaveného Černohorského, jenže Preisner jeho úmysl přečetl. Tradičně se tak naplnilo nesmrtelné pravidlo „nedáš – dostaneš“. V 89. minutě se totiž zjevil za chlebičovskými zadáky střídající Lišaník a rozhodl o dělbě bodů – 2:2.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Nastoupili jsme proti velice kvalitnímu soupeři, který přispěl k vysoké úrovni zápasu. Hodně se nám povedl začátek, když jsme šli brzy do vedení. Pak jsme ale nedokázali podržet balon a jen nakopávali míče dopředu. Soupeř naštěstí trefoval pouze břevna. Po našem druhém gólu to vypadalo nadějně, ale nakonec máme pouze bod. Jsme velmi zklamaní,“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Zápas jsme remizovali díky chybám v prvním poločase. Obě situace před góly byly strašně netaktické. Sice jsme kombinovali solidně , ale někdy až příliš pomalu. Vzhledem k vývoji utkání a vzhledem k tomu, že jsme dnes trefili snad tři tyčky, tak jsme rádi, že jsme na konci zvládli srovnat. Teď nás čekají tři zápasy a ty věřím, že zvládneme a zůstaneme po podzimu na špici.

J. Hegar [-] - L. Kužel [-] , R. Kutty [-] , V. Koneczný [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] , A. Černohorský [-] , A. Korbel [-] , D. Matyášek [-] , L. Buga [-] (63. M. Stošek [-] ) , R. Kolig [-]

T. Preisner [-] - O. Malík [-] (83. D. Šebesta [-] ) , J. Jurásek [-] (57. M. Lišaník [-] ) , T. Brezovský [-] , J. Dziža [-] , M. Petrík [-] , D. Kožík [-] , J. Vidiševský [-] (65. N. Sýkora [-] ) , A. Lyčka [-] , A. Akritidis [-] , O. Pytlík [-]

ŽK: 74. M. Stošek , 76. J. Radek , 90. J. Hegar - 71. M. Lišaník , 80. J. Dziža , 88. M. Petrík .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: KROKOSZ Zdislav - PASTERČÁK Jozef, NOVÁK Dominik.