12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Ludgeřovice vyhrály nad Lazci

31. D. Zbořil , 49. D. Zbořil , 84. D. Zbořil (p.) - 39. P. Wojnar
20

Ludgeřovice vyhrály o dvě branky.

V sobotním utkání mezi Ludgeřovicemi a Mokrými Lazci se jasně ukázalo, jak je důležité mít Davida Zbořila. Uzdravený domácí bomber hned na začátku dopravil míč do sítě, jenže po akci Mudrocha údajně zakončoval z ofsajdu. Hosté na sebe upozornili při ráně Galvase, kterou ovšem gólman Hájek vyškrábl nad břevno. Skóre se proto premiérově měnilo až ve 31. minutě. U zrodu celé akce stál Fekete, po jehož důležitém zákroku si Fojtík narazil balon s Pětkou a narýsoval kolmici pro Davida Zbořila, který nedal brankáři Kovalíkovi sebemenší šanci – 1:0. Mokré Lazce ale neházely flintu do žita. O chvíli později přetlačil Lukáš ve vzduchu Poláška s Feketem, Martinák pak odvrátil míč pouze k Wojnarovi, jehož parádní volej se zabrzdil až v síti – 1:1. Těsně před přestávkou zazdil sólový nájezd Fojtík, takže poločas dopadl nerozhodně. Ve druhém dějství působily hladovějším dojmem Ludgeřovice. Zvýšená snaha se jim vyplatila hned ve 49. minutě. Agilní Nagy uviděl v šestnáctce Davida Zbořila, který se otočil kolem stopera a nekompromisně napnul síť – 2:1. Pojistku následně odmítl Fojtík, protože zblízka napálil míč pouze do Kovalíka. Do zápasových statistik se tedy znovu zapsal neúnavný David Zbořil. Po dlouhém výkopu Hájka se snažil utéct Poštulkovi, který ho fauloval, a pískala se penalta. Balon si vzal právě David Zbořil a zkompletoval hattrick – 3:1. Mokré Lazce se také mohly prosadit, jenže Lomozník, Lukáš anebo Líbař při zakončení zrovna neoslnili.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Hodně nám pomohl návrat Davida Zbořila do sestavy. Naštěstí už vypadá zdravotně v pořádku, takže se nám opravdu ulevilo. Jeho góly nám v předchozích zápasech chyběly. Jinak si myslím, že jsme byli trošku lepším týmem. Mokré Lazce nehrály úplně špatně, ale my jsme si vytvořili více šancí. Zvítězili jsme zaslouženě.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „První poločas byl docela vyrovnaný, ale po přestávce Ludgeřovice více bojovaly a běhaly. Proto bych označil jejich vítězství za spravedlivé. My jsme samozřejmě chtěli získat další body, ale tentokrát jsme si je nezasloužili. Rozhodl druhý gól. Hlavně bylo poznat, že se jim vrátil Zbořil, který dělal vpředu vítr.“

T. Hájek [-] - D. Fekete [-] (62. T. Gellner [-] ) , D. Martiník [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (46. T. Zbořil [-] ) , J. Mudroch [-] , L. Fojtík [-] , D. Zbořil [-] (85. R. Bandy [-] ) , V. Polášek [-] (66. K. Bélai [-] ) , M. Postředník [-] , D. Nagy [-]

R. Kovalík [-] - M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (83. K. Lomozník [-] ) , D. Moša [-] , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

ŽK: 79. D. Zbořil - 18. L. Poštulka , 50. D. Líbař , 87. D. Moša .
Počet diváků: 128. Rozhodčí: MALÝ Tomáš - TAKÁČ Tibor, TOMŠÍK Zbyněk.