11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Bolatice vyhrály vysoko nad Hošticemi

21

Bolatice vyhrály o čtyři branky.

Když se podíváme na výsledek, tak můžeme hovořit o debaklu Malých Hoštic, ale nedělní zápas rozhodně neměl tak jednoznačný průběh. Hned v úvodu Jakub Lichovník prověřil domácího gólmana Breuera, kterého vzápětí při bombě Šafarčíka zachránilo břevno. Horní tyčku orazítkoval rovněž bolatický Šamárek a Oberherr dopravil odražený balon do sítě – 1:0. Hosté ovšem neházeli flintu do žita a okamžitě srovnali gólové účty. Jan Lichovník pálil a jeho bratr Jakub Lichovník tečoval míč do protipohybu Breuera – 1:1. Malé Hoštice vycítily šanci, jenže ráně Chřibka se postavila do cesty tyčka. Domácí potěšili své příznivce po kombinaci Baránka, Oberherra a Chromečky, kdy Šula prozkoušel brankáře Greipela a Šamárek se zblízka nemýlil – 2:1. Bolatice se uklidnily a ve zbytku utkání už neponechaly nic náhodě. Dlouho však zápolily s dost vychýlenou muškou. Dvakrát se drbal za ušima Oberherr a po jedné slibné příležitosti zahodili Monsberger s Šamárkem. Bodové naděje hostů definitivně pohasly v 84. minutě. Po rohu Chromečky vystoupal do vzduchu Šamárek a zvýšil náskok domácích na 3:1. Za okamžik sice Slivka zavraždil sólový nájezd, ale Bolatice to od útočných choutek neodradilo. Nejprve se po ostrém centru Plačka úspěšně natáhl Langer – 4:1. Kanonádu domácích uzavřel mladíček Mikuláš Sikora, který skóroval po standardce Šuly a asistenci Kotíka – 5:1.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Do osmdesáté minuty to bylo otevřené utkání. Malé Hoštice hrály zezadu a soustředily se na brejky. V prvním poločase hosté občas zazlobili, ale jinak jsme si vytvořili mnohem více šancí. Dá se říct, že na dva zápasy. Mohli jsme si to hodně zjednodušit. Vítězství je určitě zasloužené.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Výsledek vůbec neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. V prvním poločase jsme měli vstřelit tři góly a vypadalo by to úplně jinak. Pevně věřím tomu, že bychom to pak po přestávce nějak dokopali. Takhle jsme dostali pětku a skončilo to debaklem. Fotbal opravdu nemá logiku.“