11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Chlebičov kradl v Kozmicích

74. A. Korbel , 79. J. Radek , 88. A. Korbel
21

Chlebičov vyhrál o tři branky.

Fotbalisté Chlebičova možná trošku překvapivě vyválčili všechny body na horké půdě Kozmic, které se téměř celý zápas nedostaly k ničemu kloudnému. Ale pěkně popořádku. Hosté sahali po vedoucím zásahu již ve 4. minutě, kdy propadl centr Bugy ke Korbelovi a ten málem zlomil tyčku. V domácím dresu se snažil skórovat Felgenträger, jenže k balonu ve výhodné pozici nedoklouzal. Do šaten se tedy odcházelo za rovnovážného stavu. Druhá půle dlouho probíhala v ospalém tempu bez jakýchkoliv střeleckých pokusů. Vše změnila 74. minuta, kterou si rozhodně nedá za rámeček kozmický gólman Černý. Právě Černý totiž při odkopu trefil pouze dotírajícího Korbela, ten se výborně zorientoval a z otočky poslal míč do opuštěné kasy – 0:1. Akce Chlebičova z 79. minuty pak potěšila všechny fotbalové fajnšmekry. Kužel si všiml volného Černohorského, který z křídla okamžitě centroval do šestnáctky a Radek předvedl krásnou hlavičku – 0:2. Dramatickou zápletku mohl zařídit Kaluža, který si naběhl na lahůdkovou přihrávku Volného, jenže rozezvonil pouze břevno. Finální podobu tak utkání získalo až v 88. minutě, když se v nepřehledné skrumáži cítil jako ryba ve vodě důrazný Korbel – 0:3.

TJ Sokol Kozmice
Karel Gorný, trenér Kozmic: „Zápas se mi špatně hodnotí. Musím sportovně uznat, že Chlebičov byl lepší. Hosté od začátku tahali za delší konec provazu, když lépe kombinovali a vzadu byli velice organizovaní. My jsme se nedokázali dostat do pořádné šance. Soupeř šel tentokrát vítězství více naproti.“

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Konečně se k nám přiklonilo štěstí, když jsme šli do vedení docela kuriózním gólem. Dneska jsme byli opravdu hodně produktivní. Soupeř se snažil jen nakopávat dlouhé míče na svého rychlého útočníka, kterého jsme ovšem pokryli. Podali jsme velmi zodpovědný výkon, takže jsme měli zápas docela pod kontrolou.“

D. Černý [-] - A. Felgenträger [-] , M. Galus [-] (63. M. Volný [-] ) , V. Šimbovský [-] (63. Š. Kania [-] ) , A. Babušík [-] , L. Kalous [-] (26. J. Holeček [-] ) , M. Remeš [-] , D. Mlýnek [-] (83. T. Herák [-] ) , M. Hartmann [-] , T. Kaluža [-] , L. Lesniak [-]

J. Hegar [-] - L. Kužel [-] , R. Kutty [-] , V. Koneczný [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] , A. Černohorský [-] (89. L. Gabaj [-] ) , A. Korbel [-] (88. V. Sýkora [-] ) , D. Matyášek [-] , L. Buga [-] (85. R. Kolig [-] ) , D. Drexler [-]

ŽK: 43. M. Remeš , 57. T. Kaluža - 60. J. Radek , 63. M. Dzierža , 63. D. Drexler .
Počet diváků: 86. Rozhodčí: DYTKO Gustav - SZKUTA Petr, JANTOŠ Pavol.