Soupeři se rozešli smírně

14. D. Martiník (vl.) - 19. D. Martiník
21

Darkovičky doma remizovaly s Ludgeřovicemi.

Prestižní hlučínské derby mezi Darkovičkami a Ludgeřovicemi nabídlo hned několik zajímavých momentů. Již ve 14. minutě si hosté zahráli na reprezentaci Walesu. Martiník totiž posílal balon zpátky na gólmana Hájka, který ho ovšem nezachytil, takže ho musel lovit ze sítě – 1:0. Na opačné straně vyslal Gelnar do sólového úniku Pěntku, jenže míč putoval pouze do náruče brankáře Drobce. Poté splatil odpustek Martiník, protože z hranice šestnáctky krásně rozvlnil síť – 1:1. V dalších minutách visela ve vzduchu výsledková otočka, ale Pěntka si evidentně nenazul střelecké kopačky, protože zazdil tři slibné příležitosti. Jeho hlavička po centru Tobiáše Zbořila letěla těsně vedle, pohotový pokus po pasu Nagyho odvrátil domácí stoper a krátce před pauzou Pěntka zpackal i nadějné přečíslení. Po přestávce ožili také borci z Darkoviček. Hodně nebezpečně vypadal trestňák Turanského, po němž se otřáslo břevno. Aktivitou hýřil rovněž Moravec, který ovšem potvrdil pověst velkého paliče. V ludgeřovických barvách nastoupil do druhého poločasu uzdravený útočník David Zbořil, jenže ani on v koncovce neoslnil. Nejprve zkusil štěstí v 56. minutě, kdy protáhl pozorného Drobce. A po zpětném pasu agilního Gelnera pak zamířil příliš vysoko. V sobotním odpoledni se tedy body dělily.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Začátek nám vyšel, když si soupeř vstřelil hodně kuriózního vlastence. Pak ale byly Ludgeřovice lepší po všech stránkách. Hlavně jejich levá strana nám dělala obrovské problémy. Hosté byli silnější na míči, ale v závěru se mi zdálo, že odešli kondičně. Bod určitě bereme, protože Ludgeřovice měly více šancí.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Kombinačně jsme byli mnohem lepší, když jsme celkem slušně drželi balon. Také jsme si vytvořili více šancí než soupeř. Já sám jsem spálil čtyři tutovky, takže remízu beru na sebe. Ve druhém poločase už dokázaly zahrozit i Darkovičky, když jsme šli herně dolů. V naší situaci není bod úplně špatný.“

Počet diváků: 114. Rozhodčí: ROBENEK Bohumil - CHLEBOVSKÝ Bohumír, PORUBEK Václav.