11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Vřesina vyhrála v Hradci

20

Vřesina porazila Hradec o jednu branku.

Fotbalistům Hradce nad Moravicí se proti ostravské Vřesině dlouhodobě nedaří a nepříznivou sérii nepřerušili ani minulou sobotu. Do zápasu přitom vstoupili správnou nohou, protože v 18. minutě napřáhl z dálky Machura, balon zaplaval ve vzduchu a zastavil až v síti – 1:0. Hosté ovšem postupně přebírali dirigentskou taktovku, takže ještě do přestávky zaslouženě vyrovnali. Po obrovském závaru a několika střelách se opřel do míče Tomáš Hruzík a z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Ve druhém poločase se dlouho nic podstatného nedělo. Nerozhodný stav tak vydržel až do 74. minuty. Po krásné akci na jeden dotek Vřesina vše ještě vyšperkovala nesobeckým pasem na Uhlíka, který zblízka nemohl minout prázdnou kasu – 1:2. O pár vteřin později unikl ofsajdové pasti Kozelský a zvýšil náskok favorita na 1:3. Svěřenci trenéra Mičky už dokázali pouze korigovat. Těsně před závěrečným hvizdem utekl po levém křídle Matyáš Lichý, Černín vracel balon do ohně a Veřmiřovský propasíroval balon za záda gólmana Simkaniče – 2:3. Na vytouženou remízu ovšem fotbalisté z Hradce nad Moravicí nedosáhli, takže zůstávají ve spodních patrech tabulky.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Sportovně musím říct, že jsme si asi ani remízu nezasloužili. Začátek zápasu byl z naší strany výborný, když jsme se poměrně brzy ujali vedení. Vypadalo to nadějně, ale pak nás Vřesina trošku zatlačila a otočila skóre. Přesto klukům děkuji za snaživý výkon. Dřeli až do konce.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský (trenér): Do zápasu jsme vstoupili špatně a úvodních dvacet minut patřilo domácím, kteří se ujali vedení. Pak jsme se zvedli a převzali iniciativu a do poločasu jsme vyrovnali. Ve druhém jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Bohužel jsme se nechali dát branku nakonci zápasu, ale výsledek jsme už ubránili. Vyhráli jsme zaslouženě a jsem rád za tři body.

M. Válek [-] - R. Lichý [-] (79. M. Černín [-] ) , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , D. Machura [-] (83. L. Veřmiřovský [-] ) , T. Manderla [-] (79. M. Režnar [-] ) , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] , M. Lichý [-] , J. Štencel [-] , Š. Poštulka [-]