10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Hoštice přetlačily Mokré Lazce

26. D. Klinger , 75. M. Adamčík - 67. J. Droppa (vl.)
23

Hoštice doma vyhrály o jednu branku.

V nedělním střetnutí mezi Malými Hošticemi a Mokrými Lazci sice drželi míč častěji na svých kopačkách hosté, ale šance si vytvářeli spíše domácí fotbalisté. Na začátku zápasu opakovaně zahrozil Jakub Lichovník, jenže stejně jako Šafarčík neuspěl. Situaci z 26. minuty už Malé Hoštice nepřežily. Droppa posadil luxusní centr na hlavu Dominika Klingera, který zavěsil balon ukázkově do víka – 1:0. Mokré Lazce se hlásily o slovo především při standardkách, ale Lomozník, Galvas anebo Moša při zakončení pohořeli. Těsně před pauzou ještě zpackal nadějný nájezd domácí Stříbný. Ve druhé půli se Malé Hoštice soustředily převážně na zabezpečenou defenzivu. Přesto mohly navýšit své vedení, protože přímák Chřibka zastavilo břevno. Hosté se radovali v 67. minutě. Rychlou akci rozjel Košňovský, Líbař poslal do vápna ostrý centr a Droppa tísněný Lomozníkem si vstřelil smolného vlastence – 1:1. Po průnikovém pasu Líbaře pak rozvlnil síť také Lomozník, jenže pomezní rozhodčí mával ofsajd, s nímž se Mokré Lazce těžce smiřovaly. Klíčový moment přišel čtvrthodinku před závěrečným hvizdem. Balon putoval přes Rychlého a Dominika Klingera k Adamčíkovi a ten si už věděl rady – 2:1. V další možnosti Malých Hoštic se objevil Chřibek, a když pokazili trestňáky hostující Líbař s Galvasem, tak si domácí mužstvo připsalo nejtěsnější vítězství

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Utkání moc fotbalové krásy nepobralo. Přesto jsme si v prvním poločase vytvořili dost šancí. Na začátku druhé půle nás Mokré Lazce zatlačily, takže jsme si museli pomoct střídáním. Noví hráči to oživili a nakonec jsme to překlopili na naši stranu. Získali jsme důležité tři body.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Přestože jsme přijeli pouze s jedním náhradníkem, tak jsme byli kombinačně lepší. Po přestávce jsme Malé Hoštice skoro nepustili za půlku. Domácí hráli velice agresivně, ale jinak byli naprosto hratelným soupeřem. Body jsme ztratili úplně zbytečně.“

J. Greipel [-] - P. Mlýnek [-] , J. Lichovník [-] (57. M. Adamčík [-] ) , J. Droppa [-] , D. Kostka [-] (46. D. Schrom [-] ) , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , D. Klinger [-] , E. Klinger [-] , J. Lichovník [-] , P. Stříbrný [-] (72. A. Rychlý [-] )

Z. Vilímek [-] - K. Lomozník [-] , P. Galvas [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] , M. Němčík [-] (78. L. Hiemer [-] ) , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , D. Moša [-] , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

ŽK: 43. J. Droppa , 73. P. Mlýnek - 26. P. Galvas , 27. D. Líbař .
Počet diváků: 142. Rozhodčí: BORÁŇ Ondřej - ŠIŠTÍK Petr, KOLARSKÝ Michal.