10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Štěpánkovice nestačily na Darkovičky

43. R. Heider - 9. P. Turanský (p.) , 54. J. Klečka
23

Darkovičky vyhrály ve Štěpánkovicích o jednu branku.

Štěpánkovicím se stále nedaří se odlepit ze spodku tabulky, když tentokrát nestačily na Darkovičky. Domácí určitě nepotěšila 9. minuta, kdy Liška zastavil střelu Surovce rukou a pískala se penalta. K pokutovému kopu se samozřejmě postavil Turanský, který by mohl tuto disciplínu vyučovat – 0:1. Potom ovšem hosté přenechali iniciativu soupeři. Štěpánkovice se snažily vyrovnat po centru Hrbáče na Samsona, jenže balon se nevešel mezi tři tyče. Domácí fanoušci se tak zaradovali až těsně před přestávkou. Gól do šatny vsítil Heider, který skóroval hlavou po rohu Hrbáče – 1:1. Chleba se lámal zkraje druhého poločasu. Borci ze Štěpánkovic litovali především neproměněné tutovky Kožušníka, který stál sice metr od brankové čáry, ale přesto nedokázal ideální pas Jakuba Tomíčka zužitkovat. Uplatnilo se tedy nesmrtelné fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Po standardní situaci Turanského se opřel do odraženého míče Klečka a s výrazným přispěním chybujícího Stromského upravil na 1:2. Darkovičky potom mohly svého soupeře několikrát dorazit, jenže Gai pálil do břevna, Kuřidém pro změnu do tyčky a svědomí opakovaně zpytoval rovněž Moravec, protože zahodil sólové nájezdy. Hostům se to málem vymstilo, protože v závěru domácí sahali po remíze. V hlavní roli figuroval hrající trenér Harazim, který zazdil tři slibné příležitosti.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Porážku beru na sebe. Mrzí mě, že jsem v závěru neproměnil několik šancí a nepomohl týmu k bodovému zisku. Bohužel nám v posledních týdnech nepřeje štěstí. Herně to není špatné, ale dostáváme velice laciné góly. Podle mého názoru by zápasu více slušela remíza.“

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Získali jsme velice důležité body, protože mužstvo už se potřebovalo uklidnit. Hned v úvodu utkání jsme se ujali vedení, ale potom jsme nepochopitelně přestali hrát. Nepodrželi jsme balon a byli jsme málo důrazní, takže domácí zaslouženě vyrovnali. V kabině byla bouřka a na začátku druhé půle jsme na soupeře vletěli. V závěru jsme naopak hořeli jako papír.“

A. Lefenda [-] - T. Kolečkář [-] , M. Hrbáč [-] , D. Kožušník [-] (46. L. Peterek [-] ) , J. Tomíček [-] , P. Grygarčík [-] , M. Liška [-] (46. F. Stromský [-] ) , M. Samson [-] , R. Krzisch [-] (61. A. Schwalbe [-] ) , T. Tomíček [-] (83. D. Harazim [-] ) , R. Heider [-]

V. Drobec [-] - T. Kabich [-] , T. Müller [-] (66. A. Kuřidém [-] ) , L. Moravec [-] , K. Surovec [-] (88. O. Hellebrand [-] ) , P. Turanský [-] (77. J. Podžorski [-] ) , J. Klečka [-] , M. Bajger [-] , M. Gai [-] , D. Rychnovský [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 9. M. Liška - 90. L. Moravec .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: HAVLÍK Přemysl - KIELAR Jakub, PETROŠ Radim.