10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Kravaře vyhrály v Chlebičově

37. A. Korbel - 16. R. Baranek , 40. R. Baranek (p.) , 77. V. Tomíček , 83. M. Pavelek
23

Kravaře vyhrály o tři branky.

Prestižní derby mezi Chlebičovem a Kravařemi rozhodně nenudilo. Od začátku byli střelecky aktivnější hosté. Nejprve nebezpečně vypálil Nestroj a balon pohladil vnější síťku. Vzápětí Baranek vyslal kupředu Glabazňu, který ovšem zamířil příliš vysoko. Na opačné straně si Radek perfektně vyměnil míč s Korbelem a ranou z úhlu zaměstnal gólmana Kurku. Poté výborně zabojoval ve vápně Glabazňa, jenže Barankovi střela vůbec nesedla. Mnohem lépe si kravařský špílmachr počínal v 16. minutě, kdy si naběhl na centr Nestroje a prudkou hlavičkou otevřel skóre – 0:1. Domácí reagovali dělovkou Korbela, kterou zneškodnil Kurka. Zajímavý mač následně pokračoval nepřesnými pokusy Hegera a Glabazni. Ve 37. minutě se ovšem zrodilo vyrovnání. Koneczný vybojoval balon pro Matyáška, který ho posunul na Korbela a ten potvrdil instinkt zabijáka – 1:1. Těsně před přestávkou však Kutty fauloval uvnitř šestnáctky Těžkého a Baranek penaltou nepohrdl – 1:2. Chlebičov ale neházel flintu do žita. Zkraje druhé půle promarnil slibnou příležitost Baďura a následně Radek z trestňáku rozezvonil břevno. Veškeré naděje domácího týmu ovšem rázně uťala 77. minuta. Nestroj uviděl ve vápně Tomíčka, který šikovně přehodil brankáře Hegara – 1:3. Poslední ránu potom Chlebičovu uštědřil Pavelek, jehož ostrý centr ještě tečovali domácí zadáci – 1:4.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Sice jsme nemuseli prohrát až tak výrazným rozdílem, ale musím uznat, že byly Kravaře lepší. My jsme tentokrát propadli v bránění. Vzadu jsme se vůbec nezajišťovali, když jsme stáli daleko od sebe. Nedařilo se stoperům, ale ani útočným hráčům, kteří neproměnili pár šancí.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Jsem spokojený s naším výkonem v prvním poločase. Hráli jsme dobře kombinačně a vytvářeli jsme si spoustu střeleckých pozic. Do druhé půle jsme ovšem vstoupili blbě. Přizpůsobili jsme se soupeři, který jen nakopával dlouhé míče za naši obranu. A hlavně jsme špatně řešili přečíslení. Vysvobodil nás až třetí gól.

J. Hegar [-] - M. Stošek [-] , T. Levák [-] (46. L. Baďura [-] ) , R. Kutty [-] , V. Koneczný [-] , J. Radek [-] , A. Černohorský [-] , A. Korbel [-] , D. Matyášek [-] (75. J. Otlík [-] ) , M. Hoza [-] , R. Kolig [-] (86. V. Sýkora [-] )

D. Kurka [-] - O. Bitomský [-] , R. Baranek [-] , V. Těžký [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] , V. Kryštof [-] (53. V. Tomíček [-] ) , K. Nestroj [-] (84. E. Peterek [-] ) , P. Glabazňa [-] (87. J. Ohřál [-] ) , M. Pavelek [-] (87. L. Kupka [-] ) , J. Barcal [-]

Počet diváků: 270. Rozhodčí: CHÝLEK Martin - ZÁVODNÝ Vít, BORÁŇ Tomáš.