10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Kozmice vylupily Ludgeřovice

23

Kozmice vyhrály o jednu branku.

V atraktivním hlučínském derby na sebe narazily týmy Ludgeřovic a Kozmic, které nastoupily pod staronovým trenérem Gorným. První poločas zcela ovládli hostující fotbalisté, kteří měli ve všech herních činnostech výrazně navrch. Především Felgenträger s Šimbovským hýřili aktivitou, když se často dostávali do nadějných střeleckých pozic. Nerozhodným stavem pohnul právě Šimbovský, který se v 20. minutě nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži – 0:1. Do šaten tak odcházeli spokojenější borci z Kozmic. Hostující mužstvo pak mohlo navýšit své vedení, když se po akci Felgenträgera s Vošvrdou vlnila síť, jenže radost nováčka soutěže záhy ukončil zdvižený praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd. Ludgeřovice naopak vytěžily z minima maximum. Na časomíře zrovna naskočila 59. minuta, když Tobiáš Zbořil naservíroval balon na zlatém podnose Fojtíkovi, který nemohl minout prázdnou kasu – 1:1. Domácí potom hodně litovali pokaženého přečíslení, při němž Bélai pálil do gólmana Černého, přestože měl spíše přihrávat na úplně volného Fojtíka. Ludgeřovicím se to samozřejmě vymstilo. Felgenträger totiž uvolnil čerstvého Kaniu, který z ostrého úhlu propasíroval míč pod rukou brankáře Hájka – 1:2. Kozmice se tak stále drží v popředí tabulky, zatímco domácí už netrpělivě vyhlížejí návrat uzdravujícího se bombera Davida Zbořila.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Kozmice byly lepším týmem. A to nám ještě rozhodčí odpustil dvě jasné penalty. V prvním poločase jsme se nedostali vůbec k ničemu, když nám dělaly velké problémy nakopávané míče soupeře na jeho rychlé útočníky. Po přestávce jsme se trošku zlepšili, ale body jsme si nezasloužili.“

TJ Sokol Kozmice
Karel Gorný, trenér Kozmic: „Jsem velice rád, že jsme při mé obnovené premiéře na lavičce zvítězili. V prvním poločase jsme měli více ze hry, když jsme balon častěji drželi na kopačkách. Po přestávce však Ludgeřovice převzaly iniciativu a zaslouženě vyrovnaly. Potom nám naštěstí vyšlo střídání, když Kania rozhodl. Kluci to poctivě odmakali.“

T. Hájek [-] - K. Bélai [-] (87. R. Mostýn [-] ) , D. Fekete [-] (46. T. Gellner [-] ) , D. Martiník [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (58. T. Zbořil [-] ) , K. Jiříček [-] (46. D. Nagy [-] ) , J. Mudroch [-] (90. R. Bandy [-] ) , L. Fojtík [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-]

D. Černý [-] - A. Felgenträger [-] , V. Šimbovský [-] (65. M. Volný [-] ) , A. Babušík [-] , M. Remeš [-] , D. Mlýnek [-] (90. A. Herák [-] ) , M. Hartmann [-] , M. Vošvrda [-] (65. Š. Kania [-] ) , T. Kaluža [-] , L. Lesniak [-] , J. Holeček [-] (70. L. Kalous [-] )

ŽK: 24. K. Jiříček , 25. J. Němec , 92. T. Zbořil - 25. L. Lesniak , 70. A. Babušík , 83. M. Remeš .
Počet diváků: 152. Rozhodčí: JANTOŠ Pavol - KROKOSZ Zdislav, DYTKO Gustav.