9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

24

Kravaře vyhrály o šest branek.

Zlatníky zpočátku zaskočily favorita agresivní hrou, která hostům dělala velké problémy. Zajímavou příležitost vypracoval Levay pro Korbela, jenže gólman Kurka si poradil. Poté se dvakrát dostal k odraženému míči domácí veterán Holuša, ale ani v jednom případě síť nerozvlnil. Kravaře se zahřívaly do optimální provozní teploty mnohem pomaleji, když na sebe upozornili Těžký s Barankem. Klíčová pasáž celého utkání nastala těsně před vypršením úvodní půlhodinky. Hostům vyšel nacvičený signál, když Těžký načechral standardku na zadní tyčku, kde Zlatníky zapomněly na Bitomského, který vracel balon do ohně a Baranek míč protlačil i s brankářem Klimešem do sítě – 0:1. O pár vteřin později favorit opět slavil. Pavelek totiž uviděl ve vápně Glabazňu, který se prosadil ve skluzu – 0:2. Bodové plány hostů definitivně pohasly po ostrém zákroku Burdy na Glabazňu, protože Baranek proměnil penaltu – 0:3. Čtvrtý gól Kravař jde na vrub Klimeše, jemuž po centru Pavelka vypadl balon z rukavic přímo k agilnímu Glabazňovi – 0:4. V 64. minutě mohl Glabazňa zkompletovat hattrick, jenže při sólovém nájezdu ztroskotal na Klimešovi, takže skóroval až dorážející Nestroj – 0:5. Neúnavný forvard hostujícího celku si ovšem brzy spravil chuť, protože po jeho prudkém centru si Tůma vsítil učebnicového vlastence – 0:6. Kravaře se tak bodově téměř dotáhly na vedoucí Vřesinu.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Takhle vysokou porážkou to nemuselo dopadnout. V prvním poločase to z naší strany nebylo herně zlé. Až do těch dvou slepených gólů jsme to Kravařím hodně znepříjemňovali. Během přestávky jsme si říkali, že zápas ještě zkusíme zdramatizovat, ale nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel a bylo rozhodnuto.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký: trenér Kravař: „Na tom jejich malém hřišti to byl samý souboj, což nám příliš nesedí. Nějakou dobu trvalo, než jsme se s tím srovnali. V jednom případě nás podržel brankář Kurka. Kdybychom inkasovali, tak bychom to asi měli mnohem těžší. Rozhodly dva slepené góly a také penalta. Oni pak úplně odpadli, když odešli také fyzicky.“

R. Klimeš [-] - R. Uvíra [-] (74. O. Kořínek [-] ) , J. Tůma [-] , R. Chmel [-] , M. Levay [-] , J. Fruncek [-] (55. T. Němčík [-] ) , P. Holuša [-] (46. M. Bláha [-] ) , V. Dočkal [-] (74. M. Jaroš [-] ) , D. Bláha [-] , M. Korbel [-] , L. Burda [-] (55. L. Fajkus [-] )

D. Kurka [-] - L. Benna [-] (46. L. Kupka [-] ) , R. Baranek [-] , P. Ferenz [-] (76. M. Tomíček [-] ) , V. Těžký [-] (70. M. Schreier [-] ) , V. Kryštof [-] (55. J. Ohřál [-] ) , K. Nestroj [-] , P. Glabazňa [-] (76. A. Fabisz [-] ) , M. Pavelek [-] , O. Bitomský [-] , J. Heger [-]

ŽK: 26. L. Burda , 62. R. Uvíra .
Počet diváků: 151. Rozhodčí: KOVAŘIK Ondřej - KLEČKA Tomáš, JUŘIČKA Jiří.